דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משה ליאון: מתנגד לחלוטין לבנייה במערב העיר

המועמדים לראשות עיריית ירושלים בכנס החברה להגנת הטבע

שלושה מועמדים לראשות עיריית ירושלים – השר זאב אלקין, משה ליאון ועופר ברקוביץ', השתתפו שבוע שעבר, במפגש ציבורי בנושא טבע וסביבה, אותו יזמה וקיימה החברה להגנת הטבע בירושלים, בשיתוף ארגוני סביבה ותחבורה נוספים. המועמדים התייחסו לתכניותיהם בנושא הרחבה ופיתוח של ירושלים הנוגעות גם ליישובים שמסביב, מטה יהודה ומבשרת ציון.

בתחילת המפגש, ניתנה לכל אחד מהמועמדים, האפשרות לחשוף את החזון שלו בנושא בנייה בהרי ירושלים. השר אלקין: "אני חושב שאין לעיר ברירה, אלא לבנות גם מערבה. אני תומך בתכנית ברכס לבן, בתצורתה הנוכחית, ששונתה. חשוב לשמר זוגות צעירים והפתרון היחידי לזוגות צעירים, זה בנייה בהיקפים גדולים, בהרי ירושלים. אני מתנגד לתכנית הגדולה של רמ"י, למצפה נפתוח, אבל תומך באלטרנטיבה, של תכנית קטנה, שלא פוגעת בפארק הסביבתי שם".

עופר ברקוביץ': "הייתי שותף למאמצים למניעת הבנייה במצפה נפתוח, בוותמ"ל. האתגר של ירושלים הוא בנייה בשטחים שיש בה והתחדשות עירונית ואפשרויות השכרה. רכס לבן הוא פשרה אחרונה, שאני בלב כבד הגעתי אליה. אני מרגיש כישלון גדול שלא הצלחנו לבנות בהתחדשות עירונית ולו יחידת דיור אחת. צריך שיהיו שטחים משלימים לפרויקטים של פינוי בינוי וכך לשחרר את הפקק. לא צריך להמשיך להתרחב מערבה".

משה ליאון: "אני ממש מתנגד לבנייה במערב העיר, אסור לבנות במצפה נפתוח, בנייה בשטחים פתוחים זה בנייה לעצלנים. מי שרוצה לבנות לצעירים, חייב להתעסק בהתחדשות עירונית. בירושלים יש אינסוף בזבוז שטח של מבנים שצריך להפוך ולבנות גבוה וליצור שטחים ירוקים לידם. יש בין 15-20 אלף יח"ד להתחדשות עירונית, חשוב לקדם את זה. לדיירי ההתחדשות העירונית יש חוסר אמון מוחלט ביזמים, העיריה צריכה לקחת אחריות. רכס לבן יהיה השטח הראשון והאחרון שישתמשו בו לצורך בינוי פינוי".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?