דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 23 בינואר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משטרת מטה יהודה: מגבירים את האכיפה כנגד מטרדי רעש

משטרת מטה יהודה מגבירה את האכיפה בנוגע למטרדי רעש ביישובים שבתחום אחריותה. ממטה תחנת מטה יהודה נמסר כי השוטרים מונחים לגלות אפס סובלנות בנוגע לאירועי רעש ולטפל במטרד באופן יסודי, וזאת מתוך הבנה שמטרד רעש משפיע באופן ישיר על איכות חיים של התושבים ועל תחושת המוגנות שלהם.
שוטרי מטה יהודה פעלו בשבועות האחרונים בשורה של ארועי רעש ובהם הגיעו לבעל הדירה ממנה בקע הרעש התריעו בפניו על המטרד במידת הצורך נרשם דו"ח, הציוד ממנו בקע הרעש הוחרם והחשוד בגרימת המטרד זומן לחקירה בתחנה.
מתחנת מטה יהודה נמסר כי פעילות האכיפה למניעת מטרדי רעש תימשך במטרה לשמור על איכות חיים של תושבי האזור, לעודד כבוד הדדי בין שכנים ולחזק את ההבנה של האזרחים בנוגע לפגיעה באיכות החיים שגורמים מטרדי הרעש.

 

מהי עבירת רעש ?

 

החוק למניעת מפגעים (התשכ"א-1961) אוסר על גרימת רעש בלתי סביר מכל מקור שהוא, אם הוא מפריע או עשוי להפריע לאדם המצוי בקרבת מקום או לעוברים ושבים. על פי צו סדר הדין הפלילי, לשוטר סמכות להטיל קנס במקרה של רעש בלתי סביר. קיימת אבחנה בין סעיפי העבירה המחייבים מדידת מפלסי רעש על ידי איש מקצוע, שהוכשר לכך, לבין סעיפי עבירה שבהם התרשמותו האישית של גורם האכיפה מספקת.

רעש חזק - מוגדר כרעש המפריע לאדם מבחינה סובייקטיבית. אם שוטר מגיע למקום המפגע ומחליט, על פי שיקול דעתו, שהרעש אכן חזק, יש לו אפשרות לקנוס את המרעיש. גובה הקנס נע בין 150-450 לעבירה של יחיד, ובין 300-900 שקל לעבירה של תאגיד. במידה והעבירה חוזרת על עצמה יש כפל קנס.

רעש בלתי סביר - מוגדר כרעש החורג מעבר לאמות המידה על פי הדציבלים שנקבעו בתקנות. רעש בלתי סביר מחייב מדידה במכשיר המתאים לכך. החוק אוסר על גרימת רעש בלתי סביר מציוד בניה, וכן על הקמת רעש באמצעות צופר, שירה, כלי נגינה, מגברי קול, מכונות, טלטול פחי אשפה וכיו"ב, בפרקי זמן ובמקומות המוגדרים בתקנות.

רעש ממסיבות - בין מטרדי הרעש השכיחים ביותר, ניתן לציין מסיבות בבתים פרטיים, להן עוצמה חזקה במיוחד. הקפדה על שעות המסיבה אינה תמיד מספקת. על מנת למנוע עימותים, מומלץ לשמור על מספר כללים: לפני המסיבה, עדכנו את השכנים מראש בדבר קיום האירוע. יש להקפיד על שעות המנוחה - בין 14:00 ל-16:00, מ-23:00 בימי חול ומחצות בסוף השבוע. מומלץ לעמוד מחוץ לבית ולבדוק את עוצמת הרעש. זכרו כי הזכות לחגוג אינה עדיפה על זכות השכנים למנוחה, שקט ושלווה.

מה לעשות בעת מטרד רעש?

 

יש לפנות למוקד 100, לפנות לתחנת המשטרה הקרובה ולבקש שניידת תגיע למקום או להגיש תלונה נגד מקים הרעש.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?