דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משקפיים - לא צריך שניים!

עדשות מולטיפוקל מייתרות את הצורך במספר זוגות משקפיים. דבר המקל על הסרבול ומאפשר ראייה משופרת ונוחה לאורך כל שעות היום

"קשה מאוד להתרגל למשקפי מולטיפוקל". לא נכון!

משקפי מולטיפוקל הנעשים באופן מקצועי ואחראי, מציעים עדשות איכותיות שבהן המעברים בין המוקדים רכים ויש פחות אזורי עיוותים. כך מתאפשרת חוויית משתמש נעימה המשפרת באופן משמעותי את איכות החיים.

משקפיים הם מוצר צריכה בסיסי. "משקפופרים אמיתיים" חייבים משקפיים כדי לתפקד, בדומה לכבד שמיעה המרכיב מכשיר שמיעה. אדם שאינו רואה ללא המשקפיים מרגיש מוגבל! בשל כך, #'אופטיקה הלפרין'# משקיעה ופועלת ללא הרף להנגיש משקפיים לכלל האוכלוסייה, בהתאמה לגילים השונים תוך מתן דגש על מקצועיות, מומחיות ומגוון מוצרים  בטכנולוגיה מתקדמת. בשנים אחרונות שוק משקפי המולטיפוקל תפס תאוצה, וכדי להבין טוב יותר למה ולמי כדאי לרכוש אותם - פנינו למנכ"ל הרשת, מר #יעקב הלפרין#.

 

מה הן עדשות המולטיפוקל?

"עדשות מולטיפוקל נחשבות לפריצת דרך טכנולוגית המאפשרת שיפור באיכות החיים של הנזקקים לשני זוגות משקפיים ויותר. עד לפיתוח זה נאלץ מי שראייתו לקויה לטווחים קרובים ורחוקים להיעזר בשני זוגות משקפיים לפחות, פתרון מסורבל וחלקי שכן אינו נותן מענה לטווח הביניים (כמו סביבת עבודה ומחשב). המולטיפוקל נותן מענה לכל טווחי הראייה בעדשה אחת. בשימוש בעדשות אלו אנו יכולים לשכוח שיש לנו לקות, ולחיות 'רגיל' ובצורה אסתטית".

 

מדוע שימוש במספר זוגות משקפיים אינו מומלץ?

"שימוש במספר זוגות משקפיים, לא רק שאינו נוח, הוא עלול לגרום לכאבי ראש ועייפות של העיניים, וזאת בלי להתייחס לכך שמ'העצלות' של להוציא את משקפי הקריאה למשל, יש שמוותרים על ההחלפה ופשוט משלימים עם זה שאינם קוראים. בנוסף, יש טווחים שבהם הראייה אינה מושלמת. בנהיגה למשל, יש צורך לראות למרחק - את הרכב שלפנינו, ויש צורך לראות מקרוב - את לוח המחוונים. החלפת משקפיים תוך כדי נהיגה היא לא ריאלית".

 

ומה לגבי המראה של עדשות מולטיפוקל?

"בעדשות מולטיפוקל לא קיים קו הפרדה ויזואלי חזק בין שני חלקי העדשה; המראה שלהן אסתטי ואחיד. העדשות אמנם שקופות, אך יש בהן טכנולוגיה רבה וחשובה. מה שכולנו רואים בפרסומות הם 'משקפיים' - כלומר מסגרת, אופנה, אך תפקידה בתכל'ס רק להחזיק את העדשות, שהן המוצר החשוב באמת, היקר יותר, ובו כדאי וחשוב להשקיע". 

 

האם לא קשה להסתגל לעדשת המולטיפוקל?

"טכנולוגיית העדשות האופטיות התקדמה מאוד בשנים האחרונות, והיום מוצעות בשוק עדשות איכותיות, שבהן המעברים בין המוקדים רכים מאוד ויש פחות אזורי עיוותים. בעדשות כאלה זמן ההסתגלות לעדשה קצר ביותר. למעשה, העדשה מיוצרת ב-100% לפי מאפייני המשתמש, כולל מיקום וגודל שטחי הראייה והכל בהתאמה אישית מקצועית, ולכן זמן ההסתגלות כמעט לא קיים! ברשת אופטיקה כמו 'אופטיקה הלפרין' למשל, יש מגוון של מותגי עדשות, המאפשר להתאים לצרכן את הסוג הטוב ביותר עבורו. חנויות קטנות יעבדו עם ברירת מחדל אחת".

 

מה היא עדשת מולטיפוקל מתקדמת ?

"עדשה מתקדמת אחת היא Asahi-Lite  היפנית, המאפשרת התאמה מלאה למשתמש, היא עשויה חומר גלם אשר לעולם לא מצהיב, ולכן קיימת חוויה צלולה וטבעית בהרכבת המשקפיים".   

אילוסטרציה

 

האם עדשת מולטיפוקל מתקדמת היא לא יקרה מדי לצרכן העממי ?

"בעבר מחירן של עדשות מתקדמות מ"הדור החדש" יכול היה להגיע גם ל-10,000 שקלים לזוג עדשות! היום המחירים תחרותיים הרבה יותר, במיוחד ברשת בעלת כוח רכישה גדול, ונעים סביב 2,500 שקלים. מולטיפוקל בסיסי עולה כ-600 שקלים, וניתן לפרוס לתשלומים נוחים (עד 100 שקלים בהחזר חודשי). איכות המוצר נמדדת גם באחריות - אחריות על ציפויים ושבר היא בסיסית, בנוסף לאחריות על הסתגלות. אנחנו מקפידים גם על ליווי המשתמש, החל משלב ההתאמה ובדיקת הראייה ועד הרכבת המשקפיים בצורה טבעית ונוחה, אחרי הסתגלות".

 

למה חשובה ההתאמה האישית במולטיפוקל?

"זה כמו ההבדל בין חולצה מהמדף לבין חולצה שנתפרה לפי מידתך. מדובר לא רק בבדיקת ראייה מקיפה, אלא גם בהתאמה של העדשות למשתמש - סביבת העבודה, הבילוי בזמן פנוי, הרגלים ועוד. ההתאמה המושלמת באה לידי ביטוי בבחירת מותג נכונה, ואפילו במיקום גובה הטווחים. למשל, יש המרכיבים את המשקפיים על קצה האף, ויש צמוד לעיניים. זה משפיע על הנקודה במשקפיים שדרכה מסתכלים לרחוק או לקרוב. עבור שני משתמשים, בעלי אותו מרשם ראייה, לא יתאים אותו זוג משקפיים. יש חשיבות לבחירת מוצר בחנות אופטיקה מתמחה, שבה העסקה כוללת גם בדיקת ראייה, התאמת העדשה על ידי אופטומטריסט וליווי של מקצוענים, כך שאתם תמיד בטוחים שעשיתם את העסקה הטובה ביותר ושקיבלתם מוצר ראוי שאכן תשתמשו בו".

 

(המאמר באדיבות 'אופטיקה הלפרין', רשת האופטיקה הגדולה בישראל עם 140 סניפים וכ-600 עובדים. 'אופטיקה הלפרין' נוסדה על ידי הרב רפאל הלפרין בשנת תשמ"ח - 1988 - ומטרתה  לאפשר לכל שכבות האוכלוסייה לרכוש משקפי ראייה במחיר שווה לכל נפש).

 

הודיה גל

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?