דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 06 ביוני 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משרד האוצר: חריגות שכר נמצאו בעיריית בית שמש

הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, קובי בר-נתן, הגיש השבוע (9.7) את דו"ח חריגות השכר לכאורה בגופים המתוקצבים והנתמכים לשנת 2017 ופעילות יחידת האכיפה בשנת 2018. הדו"ח כולל פירוט וניתוח של חריגות השכר לכאורה שנמצאו בגופים ב-2017, ופירוט פעולות יחידת האכיפה ויחידת החקירות במהלך 2018, לרבות פסקי דין משמעותיים שהתקבלו בנושא אכיפת נהלי השכר.

ההוצאות על השכר מהוות חלק ניכר מההוצאה הציבורית. מכאן נובעת חשיבותה הרבה של יחידת האכיפה, המשמשת כאחת משומרי הסף של הקופה הציבורית.

מבין הרשויות המקומיות באזור סובב ירושלים נמצאו חריגות שכר בעיריית בית שמש ואי התאמה בשכר במועצה האזורית מטה יהודה.

בבית שמש נמצא כי שני עובדי עירייה קיבלו את שכרם לפי דירוג שונה מהדרוג שאושר על ידי משרד הפנים. במסגרת הסדרה בהסכמה הופחת שכרם החודשי של העובדים בכ-2272 שקל והם נדרשו להשיב ביחד סכום כולל של כ-27,276 שקל. החיסכון השנתי מפעולה זו מוערך בכ-37,420 שקל והחיסכון העתידי מוערך בכ-1.4 מיליון שקלים. יש לציין כי הדו"ח מפרט שבעיריית בית שמש נמצאו חריגות שכר בשנים 2014, 2015 ו-2017.

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: ״מדובר בחריגות טרם כניסת ראשת העיר הנוכחית. אנו נלמד את הנושא ונטפל בו בהתאם״.

במטה יהודה נמצא כי בשנת 2017 הייתה אי התאמה לכאורה בשכר של דירוג ה"פסיכולוגים" ביחס לשנת 2016. אי ההתאמה לא הגיעה לכלל חיוב בהחזר של עובדים.

ממטה יהודה נמסר בתגובה: "אין חריגות שכר, אלא כמדי שנה משרד האוצר בודק חריגות שכר ואי התאמות לכאורה ברשויות. משרד האוצר פנה אלינו עם מספר שאלות ועל כולם ענינו והראינו מסמכים ואישורים. המשרות כולן מאושרות על ידי משרד הפנים ונמצאו תקינות”.

מנהל תחום בכיר ביחידת האכיפה, שאדי עאזם: "בשנים האחרונות משקיעה יחידת האכיפה משאבים רבים שנועדו לשפר את עבודת האכיפה, על ידי זיהוי ועצירת תשלומי שכר הנוגדים את החוק. למהלך זה משמעויות רבות, ובניהן הגברת ההרתעה והגדלת החיסכון לציבור. גם השנה, יחידת האכיפה ממשיכה לשים דגש בביקורות העומק ופעילות האכיפה בגופים גדולים ומשמעותיים, כגון גופים נתמכים, חברות ותאגידים ממשלתיים. זאת במטרה לשמור ולהשיב את הכסף שהתקבל שלא כדין חזרה לקופה הציבורית ולכלל אזרחי ישראל".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?