דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משרד הפנים הזרים עשרות מיליוני שקלים לרשויות המקומיות

משרד הפנים הזרים עשרות מיליוני שקלי לרשויות המקומיות באזור סובב ירושלים וזאת כפיצוי על פטור מתשלום ארנונה שהעניקו הרשויות לעסקים בתחומן.

ממשרד הפנים נמסר כי המשרד פעל במגוון דרכים כדי לסייע לרשויות המקומיות בהתמודדותן עם משבר הקורונה מתוך הבנה כי הן אלה שנמצאות בחזית המערכה. בין השאר, הורה משרד הפנים להעניק שלושה חודשי פטור מתשלום ארנונה לעסקים והתחייב לשפות את הרשויות המקומיות בגין אובדן הכנסה כתוצאה מפטור זה.

משרד הפנים העביר במהלך חודשי המשבר לעיריית בית שמש כ-19.5 מיליון שקל, למועצה האזורית מטה יהודה כ-19 מיליון שקל, ולמועצה המקומית אבו גוש כ-2.6 מיליון שקל. המועצות המקומיות במבשרת ציון ובהר אדר לא נמצאו זכאיות לסיוע תקציבי בעקבות המשבר.

כמו כן, הוקדמו מענקי האיזון לרשויות המקומיות במטרה להקל על מצוקתן התזרימית ולשמור על הרציפות התפקודית שלהן מבלי שייפגעו השירותים החיוניים לתושבים.

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "המועצה הונחתה להעניק פטור מארנונה לעסקים ועל כך קיבלה שיפוי (החזר) של 18 מיליון ש"ח ממשרד הפנים. ללא שיפוי זה המועצה הייתה גובה סכום זהה מהעסקים המקומיים. אנו פועלים בשיתוף פעולה רציף ואיכותי עם כלל המשרדים הממשלתיים על מנת להבטיח את רווחת התושבים במהלך תקופה מאתגרת זו".

במשרד הפנים מציינים כי מתוקף מינויו של שר הפנים, אריה דרעי, לאחראי על בלימת התפשטות הנגיף בחברה הערבית והחרדית וכן באוכלוסיות מוחלשות, יצא משרד הפנים בקמפיין הסברה רחב היקף במהלך הגל הראשון למגיפה, הקים מוקדים עירוניים ברשויות שבהן לא היו כאלה וסייע בחלוקת מנות מזון, ברכישת ציוד מיגון, ובפינוי חולים ומבודדים מביתם למלוניות.

                                                       

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?