דלג לתוכן העמוד
יום שני, 10 במאי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מתרגלים מחדש למקום העבודה

משבר הקורונה שינה את כללי המשחק בכל הקשור לאופן העבודה אליו היינו מורגלים מאז ומתמיד. במהלך חודשי הקורונה צפינו בקולגות לעבודה כשהם מסודרים בקוביות על מסכי הזום, המצלמה הציגה מקרוב את קורי השינה שטרם נשטפו, הטי שירט מהצבא "סוף מסלול" החליפה את החולצות המכופתרות המגוהצות, מתחת לשולחן איש לא ראה את מכנסי הטרנינג המהוהים, וכשסיימנו את המפגש בזום הכנסנו את כפות הרגליים לנעלי הבית ויצאנו להפסקה קלה בפינת האוכל הפרטית שלנו.

כך עברה יותר משנה שבה התרגלנו למצב שבו ניתן להשתיק את הקולגה בעזרת ה"מיוט" והפוליטיקה הארגונית הוותיקה הוחלפה בשיחות טלפון, הודעות ווטסאפ קבוצתיות ומשלוח אימוג'ים אינטנסיבי. אך עתה, כשהקורונה בישראל נמצאת כבר כמעט מאחורינו, ומקומות העבודה נפתחים מחדש, אנו מוצאים את עצמנו שוב במקום העבודה ומתמודדים עם הקשיים שהוא מייצר.

אם כן, איך מצליחים לחזור לשגרת העבודה הרגילה? הנה כמה טיפים:

שימרו על פוקוס – רבים העידו שהעבודה מהבית הייתה אפקטיבית יותר. פחות הסחות דעת, פחות ריגושים. נסו "לייצר יותר זמן". תהיו הראשונים לעזוב את שיחת הקפה במסדרון, ותרו על ארוחה ארוכה וכד'. כך ההספק יהיה יעיל יותר וייתכן שאף יאפשר לכם לצאת הביתה קצת יותר מוקדם.

הפרד ומשול – הקורונה הדגישה עבורנו את היתרונות של השהייה בבית עם המשפחה לצד היתרון שב"לברוח" למקום העבודה ולהיות כמה שעות במשרד עם הקולגות ובלי הילדים. לכן, נסו לשמר את המצב הזה: בעבודה היו ממוקדים במשימות הדרושות, ובבית פנו את הזמן לילדים, למשפחה ולעצמכם.

אאוטפיט – התרגלנו כל כך לטרנינג ולנעלי הבית ששכחנו כי לפני שיוצאים אל מקום העבודה כדאי להשקיע בטיפוח החיצוניות שלנו וזה כולל הכל, מכף רגל ועד ראש. החזרה לעבודה היא הזמן לפנק ב"לוק" חדש אשר יגרום לכן ולכם להרגשה טובה יותר ואולי אפילו "יסחוט" כמה מחמאות מהקולגות.

הסבה מקצועית – הקורונה הוכיחה שהמציאות עולה על כל דמיון והצורך שלנו להמציא את עצמנו מחדש יכול ללהפוך לרלוונטי ולכורח המציאות בתוך זמן קצר. נסו לשלב בלוח הזמנים שלכם קורס/סדנא בתחום שתמיד רציתם להתמקצע בו. הדבר יכול לפתוח את הראש לאופק מקצועי נוסף או חדש.

סבלנות וגמישות – ייתכן והמשרד אליו אתם חוזרים עבר שינויים בעקבות המשבר. ייתכן והתחום שבו עסקתם החליף כיוון. נהלו את ציפיותיכם ממקום העבודה בסבלנות ובגמישות, כך שבכל פעם שמשהו משתנה, לא תיכנסו למתח ולעצבנות מיותרת. זיכרו - לעתים שינויים הם סימן חיובי ללמידה ולשיפור. זמן להתפנק – השהות הארוכה בבית הייתה מפנקת אבל אפשר להתפנק גם בעבודה. תרכשו איזה חידוש למשרד, תזמינו ארוחה ממסעדה שאתם אוהבים, תיהנו מהמפגש המחודש עם העמיתים, ככה, בשביל הנפש.

ולסיכום, אנו חיים בתקופה שתירשם בדפי ההיסטוריה. הקורונה תשנה את העולם בדרכים שטרם הבנו וחלקן אפילו טרם נסללו. דברים רבים שהיו בעבר בחזרת "לא נודע" מייצגים כיום הזדמנות יוצאת דופן, וכל אחד מאיתנו יכול להחליט את מה לאמץ אליו.

 

(באדיבות קרן ישראליHackerU)

 


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?