דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תביעת ענק בהיקף 22 מיליון שקל כנגד מושב נווה אילן

מבני הלולים הושכרו במהירות. מתחם הלולים בכניסה לנווה אילן

חברת הנדל"ן י.ד. ברזאני תובעת את מושב נווה אילן (האגודה השיתופית) בגין הפרת חוזה וטוענת כי נושלה מזכויותיה בקרקעות של המושב באופן חד צדדי.

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים נטען כי הצדדים נקשרו עוד בשנת 2004, וזאת על רקע ביצוע עבודות פיתוח בשכונת ההרחבה של נווה אילן.

"בכניסה למתחם ההרחבה עמדו לולי עופות שפגעו באיכות החיים של תושבי מתחם ההרחבה בנווה אילן והוחלט להפסיק את השימוש בהם", נכתב בכתב התביעה, “במהלך 2005 פנתה התובעת למושב והציעה לקדם במתחם הלולים פרויקט שיניב הכנסות לשני הצדדים".

הצדדים החלו בקידום הפרויקט וזאת בעזרתו של האדריכל גבי גרזון. לטענת י.ד. ברזאני היא טיפלה בהגשת בקשה לוועדה המקומית מטה יהודה לאישור שימוש לצרכי אחסנה במבני הלולים הריקים.

בסוף 2006, כשהתהליך לקבלת היתר החל לצבור תאוצה נחתם הסכם בין הצדדים על שישה מבנים בשטח של 13,500 מ"ר ושטחי קרקע נלווים בהיקף של 95 דונם. בשלב א' נקבע כי המבנים יושכרו בהקדם האפשרי לשוכרים שונים ובשלב ב' יקדמו הצדדים שינוי ייעוד כולל לשטח הקרקע.

לטענת ברזאני היא פעלה להכשרת המבנים והמתחם להשכרה, שיווקה את המבנים לשוכרים, והעביר את החוזים לאישור המושב. נציג המושב, איציק רון, הועסק על ידה כמנהל האתר ושכרו נכלל בהתחשבנות שבין הצדדים.

העסקה נשאה פירות נאים, המבנים הושכרו במהירות ובמשך שבע שנים העביר המושב לחברה את חלקה בדמי השכירות .

לטענת החברה, בשנת 2013, על רקע הדיונים לחתימת הסכם לקידום שלב ב' (שינוי ייעוד למשבצת הקרקע), נוצר נתק בין הצדדים והמושב, באופן חד צדדי, הפסיק להעביר לחברה את חלקה בדמי השכירות של המבנים.

החברה טוענת כי ניסיונות הידברות עם הנהלת המושב עלו בתוהו וניסיונות להשיג פשרה באמצעות מגשר המתמחה באגודות שיתופיות נכשלו.

לטענת החברה מגיע לה עבור נזקי העבר כ-7.15 מיליון שקל, בגין נזקי עתיד – כ-9.23 מיליון שקל ובגין אי פיתוח נכסים עתידי במשבצת הקרקע – 29 מיליון שקל. בסך הכל החברה מעריכה אתה נזקים שנגרמו לה בהיקף של 44 מיליון שקל ומעמידה את התביעה על 22 מיליון שקל בלבד לצורך אגרה.

עדיין לא הוגש כתב הגנה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?