דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 19 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

האם נרצחה בפיגוע – הילד הפך לקצין

     

מפקד ח"א חושף את דרגות הסגן של דביר פחימה
                  

אירוע מרגש בטקס הסיום של קורס הקצינים בחיל האוויר שהתקיים בשבוע שעבר (21/04). אחד מבין 112 הצוערים שסיימו את הקורס הוא סג"מ דביר ממושב נחושה, אשר איבד את אימו באופן מזעזע, באירוע טרור בשנת 2004.

סג"מ דביר, 24, מתגורר כיום במושב נחושה עם אשתו, אוראל. על אירוע הטרור שבו חדר מחבל בודד למושב ורצח את אמו אריאלה ז"ל הוא מספר: "המחבל רצח אותה על מפתן הדלת, אני ממש זוכר שחזרנו מבית ספר אני ואחותי ופשוט ראינו אותה בכניסה לבית". היא הייתה בת 39 במותה.

לדביר יש אח גדול (29) שהוא כיום סטודנט להנדסת תוכנה, אחות (27) סטודנטית לכימיה, ואח קטן (22) שהשתחרר לאחרונה מצה"ל. אביו של דביר התחתן שוב לפני 13 שנים ונולדו לו שלושה ילדים.

אחרי התיכון המשיך דביר ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים במסגרת קדם-צבאית, בסופם התגייס ועבר שרשרת חיול בפברואר 2017. לאחר מכן יצא ללימודים אקדמיים וסיים לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת אריאל. הוא חזר לשירות בספטמבר 2020 כקצין אלקטרוניקה בהגנה אווירית בבסיס פלמחים. בתום ההשלמה החילית יחזור דביר לתפקידו, שבו הוא רואה תרומה חשובה לביטחון מדינת ישראל.

קורס הקצינים של חיל האוויר מכשיר צוערים בשתי מגמות עיקריות: מגמת פארן - עוסקת במקצועות התעופה, הגנ"ק, סימולטור הדרכה, חיזוי, אבטחת מידע, ומגמת ברק - העוסקת בתקשוב, אחזקה, טכני, אקדמאים ואופק.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?