דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 ביולי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הנוער נחוש להתנדב

"לוקחים את הזמן והיכולות שלנו ותורמים אותם באהבה". חברי תכנית המ"מים במושב נחושה

בני ובנות הנוער במושב נחושה עסוקים לאחרונה במגוון פעולות התנדבותיות כחלק מתכנית הממי"ם (מנהיגות. מחשבה. מעש). ביישוב החליטו למסד את התנדבות בני הנוער באמצעות תכנית רב שנתית, וזאת לאחר הצלחת פרויקט "בשביל העשרה", שהקימו בני נוער ביישוב בשנה שעברה לזכר עשרת הנספים באסון מכינת "בני ציון" בנחל צפית.

כ-100 בני נוער מכיתות ט'-י”ב משתתפים בתכנית וכל שכבת גיל בחרה נושא בוער בחברה הישראלית ולאורו בנתה תכנית התנדבותית שנתית.

מעיין זייטמן (14), שקבוצתו בחרה להתמקד בגווניה של החברה הישראלית, במסגרת פרויקט "ואהבת" – קידום סובלנות ומיגור האלימות בחברה הישראלית, מתאר את הפעילות של קבוצת הגיל שלו במרכז קליטה בקרית גת: "הפרויקט לא תורם רק לילדים במרכז הקליטה. הוא תורם לנו. אנחנו מצליחים לקחת את הזמן והיכולות שלנו ותורמים אותם באהבה גדולה למען הילדים ובכל פעם שמסתיימת פעילות כולנו מחכים כבר לפעם הבאה".

חברי שכבת י' בחרו לחנוך ילדים עם צרכים מיוחדים (במסגרת צוות נחשון, בני עקיבא) ונפגשים עמם על בסיס שבועי. לצד זאת, הם פועלים במישורים נוספים בהתנדבויות בקהילה.
בני נוער מכיתות י"א בחרו לאמץ מועדונית של משרד הרווחה והחינוך, וזאת כחלק מפרויקט "ואהבת– קידום סובלנות ומיגור האלימות בחברה הישראלית”, אשר הוקדש לזכר מתן שפיר ז"ל, בן ה-13, ילד מנחושה עם צרכים מיוחדים שנפטר לאחרונה.

לפני כשבועיים, הגיע המתנדבים הצעירים ל"לילה לבן" למועדונית, במהלכו הם שיפצו, צבעו וריהטו אותה במו ידיהם. לילדי המועדונית שהתרגשו לגלות אותה לאחר השיפוץ המתינה גם הפתעה: צמד שערי כדורגל גדולים לחצר.

אניעם טהורי (16): "הגענו למועדונית עם המון חששות, אבל הצוות קיבל אותנו בזרועות פתוחות ובאווירה ממש משפחתית. הרגשנו חיבור מיידי לילדים ולמקום וממש לא רצינו לעזוב. הבנו שכשבאים עם כוונות טובות, אין סיבה לחשוש ורק טוב יוצא מזה".
הוריו של מתן ז"ל, אוריאל ומוריאל שפיר, תיארו את התרגשותם הגדולה מהפרויקט. "אנחנו גאים בנוער הנפלא של היישוב ובהירתמות שלו לעשיית חסד. עבורנו זה סוג של נחמה".
בני שכבת י”ב החליטו להתמקד בפרויקט "עוטפים באהבה" שבו הם מסייעים לאזור עוטף עזה. לפני מספר שבועות, כשהמצב הביטחוני היה מתוח בדרום הם אירחו בני נוער מיישובי עוטף עזה, בנוסף הם מתכננים ל"פנק" חיילי צה"ל המשרתים באזור לקראת חנוכה, לצבוע מיגוניות, לסייע לחקלאים, לתמוך במרכזי החוסן ולשפץ בתים של אנשים מבוגרים.
את פרוייקט המ"מים של בני הנוער בנחושה אימץ מנהל אגף ביטחון, רישוי עסקים ותחבורה במועצה, משה סויסה, וזאת כחלק ממדיניות ראש המועצה לקדם מעורבות חברתית וערבות הדדית. יזמי הפרויקט במושב נחושה שוקלים עתה להרחיב את המיזם למקומות נוספים במטה יהודה.
ראש המועצה, ניב ויזל: "בני ובנות הנוער שלנו במטה יהודה הם מקור להשראה בכל הקשור לנתינה והתנדבות. כבוד גדול שאלו הם בני ובנות הנוער של מטה יהודה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?