דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

האסון במושב זנוח: עדיין לא ברור כיצד נלכדו הילדים ברכב

ביום שישי שלפני חג הסוכות (25.9) פקדה טרגדיה נוראית את משפחת פינטו ממושב זנוח. שני בני דודים, נהוראי ויהונתן פינטו בני 4 ו-5 ננעלו כארבעים דקות בתוך אחד מרכבי המשפחה.

נפטר בבית החולים. נהוראי פינטו ז"ל

בעת האירוע שהו הילדים בבית סבתם ביחד עם אחת האימהות. לאחר שבני המשפחה שמו לב שהילדים לא באזור החלו בחיפושים קדחתניים אחריהם ולבסוף מצאו אותם מחוסרי הכרה ברכב.

בראיון למקומון 'שופינג' סיפר משה, אביו של יהונתן על הרגע שבו הוא גילה את שני הילדים: "בדיוק ניקיתי את הרכב של אשתי ושמתי לב שאני לא שומע מהם. מיכה והילה, הוריו של נהוראי גרים לידינו וגם אבא שלי. הם לא היו בבית שלי, לא אצל אחי ולא אצל אבא שלי. אבא שלי אמר לי שהוא העיר להם כמה דקות קודם לכן שהם לבשו תחפושות ושיהיה להם חם מאוד. במקרה עברתי ליד הרכב שלי כדי להביא משהו ואז ראיתי את שני הילדים נעולים ברכב. יונתן פירכס והוציא קצף. נהוראי היה במצב קשה יותר. הוצאתי אותם. הם היו שמוטים ולא הגיבו".

כשכוחות ההצלה הגיעו שני הילדים שכבו על הארץ מחוץ לרכב. הראשונים הגיעו לאירוע היו מתנדבים מיחידת האופנוענים של 'איחוד והצלה' שהחלו בפעולות ההחייאה עד להגעת האמבולנס.

פרמדיק מד"א, דן פרחי, שטיפל בנהוראי מסר: "טיפלתי בילד שהיה מחוסר הכרה והיה חם מאוד למגע עם סימני מכת חום. הוא היה ללא נשימה וללא דופק. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל קירור הגוף וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, שנמשכו תוך פינוי עד לבית החולים".

פרמדיק מד"א, ראם נעימי, שטיפל ביהונתן מסר: "ראינו מחוץ לרכב שני ילדים מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הם היו חמים למגע. ניגשתי לילד בן החמש והענקתי לו הנשמה וטיפול תרופתי, ובמהלך הטיפול חזר הדופק שלו. פינינו אותו במהירות תוך טיפול לבית החולים”. שני הילדים פונו במהירות להדסה עין כרם שם נקבע מותו של נהוראי ויונתן אושפז במצב קשה מאוד ביחידת הטראומה.

שבת עצובה ירדה על מושב זנוח ובמוצאי השבת יצאה ההלוויה של נהוראי פינטו מבית העלמין של המושב. מאות אנשים שהזדעזעו מהאירוע הקשה רצו להזדהות עם המשפחות והגיעו להלוויה. "בערב חג סוכות נשמה כזו עולה לשמיים רק כדי לעורר אותנו ואת הלבבות שלנו", ספד לו האדמו"ר יחיאל אבו חצירא במהלך ההלוויה. בינתיים בבית החולים הדסה חל שיפור מסויים במצבו של יהונתן אם כי נכון לכתיבת שורות אלה, מצבו מוסיף להיות קשה, והוא מורדם ומונשם.

עד היום עוד לא ברור איך מצאו את עצמם הילדים נעולים בתוך האוטו. המשפחה ביקשה לא להתראיין לתקשורת וביקשה כי "העזרה הדרושה מהציבור בשעה קשה זו הינה בתפילות ובתרומת דם".

ביום ראשון (4.10) הגיעו עשרות אנשים בשעות הבוקר לבית העם שבמושב זנוח בשביל לתרום דם למען יהונתן פינטו. מזכיר המושב, נתן ורמוקט, מציין שהיתה הענות יפה מאוד מצד התושבים באזור ומרחבי הארץ, שהתגייסו והגיעו עד למושב בשביל לתרום דם ולתמוך.

בני המשפחה הודו לכל מי שהגיע ותמך: "רצינו להודות לכל אלו שטרחו להגיע למושב זנוח, ותרמו דם, אין מילים לתאר מה הלך שם! כל כך הרבה תרומות, מאוד מחמם את הלב, אוהבים אותכם מאוד ואין על עם ישראל!!! שיהיו בשורות טובות ורק בריאות! לרפואת דר יהונתן בן אתי. משפחת פינטו".

"ילד הננעל בתוך רכב סגור בימות הקיץ החמים נחשף לסכנות מיידיות כמו מוות ושבץ", אומרת מנכ"לית הארגון אורלי סילבינגר. "הטמפרטורה ברכב סגור עלולה להגיע לשבעים מעלות. חום כזה משפיע על תינוקות ופעוטות במהירות רבה יותר ובאופן חמור בשל ממדי גופם".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?