דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 05 ביוני 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פותחים את השנה עם הפגנה

הורי ותלמידי בי"ס 'קרוב' פתחו את שנת הלימודים בשביתה בת שעה ובהפגנה במחאה על התכנית של 'מפעלי נשר' להקמת מחצבה נוספת בסמוך למושב נחם, והתכנית להעמיק את המחצבה הקיימת של 'מפעלי מלט הר טוב'. ההורים טוענים כי התכניות מסכנות כ-3000 ילדים ומבוגרים, החשופים וקרובים למפעלים ולמחצבות המזהמות. לדברי ההורים, ההפגנה שהתקיימה מלמדת את ילדיהם על הדמוקרטיה, הזכות להפגין והאופן שבו מתנהל מאבק ציבורי.

המחצבה החדשה מתוכננת להיות כ-1.4 ק"מ מהגבול המזרחי של מושב נחם ו-3 ק"מ מהגבול הצפוני של בית שמש, בסה"כ 410 דונמים. כמות חציבה משוערת כ- 1.5 מיליון טון לשנה למשך 40 השנים הבאות. שינוע חומר בתוך ומחוץ למחצבה כ-31 משאיות בשעה.

תחת הכותרת "תנו לילדים לנשום" מציגים פעילי המאבק נתונים קשים על הסכנה שבהקמת המחצבות. לדבריהם המחצבה החדשה מיועדת לחציבת "חצץ איכותי" מסלעי דולומיט קשים והיא תפלוט ענני אבק סמיכים שיעיבו על כל מזרח בית שמש והמושבים הסמוכים.

"לא מדובר במאבק של ארגונים ירוקים", אומרים פעילי המאבק, “אנו עוסקים בזיהום אוויר, בפגיעה בבריאות של ילדינו ובפגיעה באיכות חיים בסיסית". הורים ב"קרוב" פרסמו פוסטים ברשתות החברתיות ובו דרשו ניטור של האוויר באזור.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?