דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 18 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נחנכה לשכת הבריאות החדשה בבית שמש

"נקדם חוק שיגביל זכויות להורים שנמנעים לחסן את ילדיהם". סגן שר הבריאות עם ראש העיר בית שמש

 

לשכת הבריאות הנפתית החדשה נחנכה הבוקר (19.11) בבית שמש בנוכחות ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

לשכת בריאות מחוזית נפת בית שמש תעניק שרות לתושבי בית שמש, מטה יהודה, ביתר וגוש עציון.

לשכות הבריאות שייכות לשירותי בריאות הציבור ומטרתן ליישם את המדיניות של בריאות הציבור בשטח מול האוכלוסייה בתחומים: בריאות הסביבה (כגון פיקוח תברואי על מסעדות, בריכות שחיה, חופי רחצה ומוסדות חינוך), פיקוח על מזון (המיובא מחו"ל או המיוצר בארץ), אפידמיולוגיה (כגון חקירה וטיפול בהתפרצויות של מחלות ברמה המקומית והארצית), אם וילד, קידום בריאות ועוד.

בנוסף, לשכת הבריאות מהווה "משרד בריאות קטן" ולפיכך היא כוללת מחלקות מתחומים שאינם שייכים לשירותי בריאות הציבור כגון: רוקחות, רפואת שיניים, גריאטריה, פסיכיאטריה ומכשירי שיקום וניידות. מחלקות אלו מטרתן לפקח ולבקר את המוסדות השונים בתחומם וכן לתת שירות לאזרח על פי המדיניות הנקבעת במטה משרד הבריאות.

השירותים הניתנים בלשכה: טיפול לאחר פגיעה/נשיכה של בעת לחיים (חיסון נגד כלבת), הוצאת רישיונות קבורה, קבלת קהל לצורך סיוע במימון מכשירי שיקום וניידות ואישפוז סיעודי, ועדות סל שיקום בריאות הנפש, פיקוח בתחום בריאות הסביבה ושרות המזון הווטרינרי.
ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: ״פתיחת הנפה היא עוד אחת מהעדויות לכך שבית שמש היא עיר גדולה ומרכזית שראויה לשירותי בריאות ושירותי ממשלה משמעותיים לתושביה. אתמול התבשרנו כי בית שמש היא העיר עם הכי הרבה ילדים בישראל. מוטלת עלינו האחריות לחינוך ופיתוח ילדי העיר ואני מאחלת להם ולכל התושבים להמשיך לגדול ולהתפתח בבריאות יחד עם התפתחותה של העיר. אנו מודים לסגן שר הבריאות,יעקב ליצמן ולכל שותפינו במשרד הבריאות על פתיחת הנפה בעיר."
סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן: "זו בשורה אמיתית לבית שמש. התגייסנו להקים נפה אזורית לעיר כדי לתת מענה נכון לילדי העיר שמתפתחת. אנו פועלים לחזק את טיפות החלב כדי לשמור על בריאות הציבור. בזכות תושיית ראש העיר עליזה בלוך ושיתוף הפעולה הנכון שיש לנו בין העיריה למשרד הבריאות הגענו להישג הזה. אנו מתכוונים לקדם חוק שיגביל זכויות שונות להורים שנמנעים מלחסן את הילדים. נחייב התחסנות כי זו סכנה לציבור”.


  

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?