דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 23 בינואר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נחשפה חוליית גנבים שהתמחתה בסחיטה של בעלי כלים הנדסיים

בלעדיהם הכלי הכבד מושבת. לוחות פיקוד גנובים

בתום חקירה סמויה ומאומצת, משטרת ישראל חשפה ועצרה חולית פורצים ובה שלושה חשודים שעסקו בגניבת לוחות פיקוד של כלים הנדסיים ברחבי הארץ בשווי מוערך של יותר ממיליון שקל ולאחר מכן סחיטת בעלי הכלים בצעה להשיב את הלוחות היקרים תמורת כופר.
"כשהבנו את היקף העבירה ברחבי הארץ, ידענו שבכל יום בו חברי החוליה חופשיים ייתכן ויגרם נזק כלכלי לעשרות אנשים בהם בעלי הכלים עצמם והאנשים מקבלי השרות. לכן פעלנו לילות כימים על מנת לאתר את החשודים ולהביאם מאחורי סורג ובריח", ציינו במשטרה.

חקירה סמויה

במהלך השבועות האחרונים התנהלה במשטרת ישראל חקירה סמויה בעקבות כ- 24 מקרים (12 מתוכם באזור ירושלים) עליהם דווח בתחנות המשטרה ברחבי הארץ אודות פריצה לכלים הנדסיים, גרימת נזק וגניבתם של לוחות פיקוד (שלטים) מתקדמים בשווי עשרות ומאות אלפי שקלים.
מדובר בלוחות פיקוד המפעילים את הכלי ההנדסי, ובלעדיהם הכלי מושבת שלא ניתן להפעילו וכך נגרם נזק כספי ניכר לבעליו. עלות ההשכרה של כלים אלה נאמד באלפי שקלים לכל יום עבודה.
מחקירה המשטרה הסמויה עלה החשד, כי דפוס הפעולה בו פעלו חברי החוליה, היה מבוסס על פריצה לכלים ההנדסיים, גניבת לוחות הפיקוד (שלטים) ומחלקם גם רכיב פיקוד נוסף. השווי המוערך של החלקים שנגנבו עומד על מעל מיליון שקל.
לפי החשד, הגנבים המתוחכמים השאירו בכלי ההנדסי פתק ובו מספר טלפון. כאשר התקשר הבעלים של הכלי למספר הטלפון הוא קביל הצעה להשבת לוח הפיקוד כנגד תשלום של אלפי ועשרות אלפי שקלים.

תפיסה 'על חם'

כאמור, בחקירת המשטרה שולבו בתוכה אמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר הנמצאים במשטרת ישראל ועבודת מודיעין מאומצת. החקירה הביאה לאיתור זהותם של שלושה תושבי דרום הארץ בשנות ה-20 לחייהם, החשודים במעשה.
ביום ד' (6.6.18) האחרון בשעות הלילה, הפכה חקירת המשטרה גלויה בפעילות מבצעית ממוקדת של המשטרה באזור בית שמש, במהלכה תפסו ועצרו השוטרים 'על חם' את שלושה החשודים עת שעפ"י החשד פעלו בדפוס פעולה דומה וניסו לפרוץ לכלי הנדסי נוסף במטרה לבצע את זממם.
ברשותם של החשודים נתפס לוח פיקוד שעפ"י החשד גנוב וכן כלי פריצה רבים שעפ"י החשד שימשו אותם בביצוע העבירות.
החשודים הובאו לחקירה ביחידת הפשעים של מרחב קדם בחשד לסחיטה באיומים לשם קבלת כופר, התפרצות וגניבה, קשירת קשר לעשות פשע ועבירות נוספות. בית המשפט האריך ביום ה' את מעצרם של החשודים עד לתאריך 12.6.18.
חקירת המשטרה נמשכת במטרה להגיע לבעלי כלים הנדסיים נוספים שייתכן ונפלו קורבן לדפוס פעולה דומה.
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?