דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שירים שכתבו ההרים

הרכב הרוק "שירים שכתבו אחרים" מבוסס על נגנים שגדלו בהר אדר ובנטף. “אנו נותנים כבוד לשירי משוררים", אומר גיטריסט הלהקה, מוטי כהן

ביום חמישי הבא ( 17.9 ) יתקיים מופע 'אומנים מקומיים' בתאטרון בחצר בנטף. באירוע המורכב מיוצרים מקומיים מתחום המוזיקה יופיעו זמרים, נגן עוד, נגן סקסופון ועוד הפתעות. גם ההרכב 'שירים שכתבו אחרים' יופיע באירוע. לרגל ההופעה נפגשנו עם מוטי כהן, גיטריסט ההרכב והאחראי על הלחנים להכיר את הנגנים המוכשרים מאחורי ההרכב.

מוטי כהן, 32, מתגורר כיום בירושלים אך במקור הוא מהר אדר, נשוי ואב טרי לילדה בת 10 חודשים. סולן הלהקה, גדעון לוי, הוא במקרה גם אח של אישתו. על גיטרת הבס, אלון רוזנפלד שגדל בנטף ועל התופים דניאל פיינגולד, גם הוא יליד נטף. דניאל שנאלץ לעזוב את ההרכב בסיום הקלטות האלבום עקב הולדת בנו השני יחזור לראשונה להופיע עם ההרכב באירוע שבשבוע הבא.

"התחלנו כטריו", מספר מוטי, "שירה, פסנתר וגיטרה. בהתחלה היינו מופיעים במקומות קטנים, במועדונים וברים בתל אביב, במקומות קטנים בירושלים כמו בחאן, היינו עושים הופעות בבתים ובסטודיואים”. לאחר כחצי שנה ההרכב החל לצבור תאוצה וה'טריו' גדל להרכב של שישה נגנים אשר החלו בתהליך של הפקת סינגל ואחריו הפקת אלבום.

הפרוייקט הנקרא 'שירים שכתבו אחרים' כולל לחנים ועיבודים מקוריים לשירי משוררים. "בהתחלה ניגננו גם חומרים מקוריים שלנו וגם שירי משוררים וראינו שבשירי משוררים יש משהו שונה אלו מילים מיוחדות שכתובות ברמה אחרת והחלטנו להתמקד בזה, ולתת הופעה שנותנת כבוד לשירי המשוררים" מוסיף מוטי "אני מקווה שבעתיד נגיע גם לחומרי המקור שלנו”.

חברי ההרכב מגיעים מרקעים מוזיקליים שונים והשפעות שונות. חצי מנגני ההרכב הם בוגרי רימון עם השפעה של ג'אז פאנק, מוטי כהן והסולן, באים יותר מהעולם של מוזיקת האינדי והפולק.

האלבום שיצא לפני שישה חודשים מכיל שישה שירים אותם ניתן להוריד חינם מאתר bandcamp. או לחילופין לרכוש אותו בהופעה.

לפי מוטי קשה להתפרנס ממוזיקה בארץ אך זה אפשרי, "זה מאתגר, יש נטייה בישראל לבקש לעשות ג'סטה ולתת בחינם, אין באמת כסף להשקיע בזה אז רב חברי ההרכב מלמדים ומפיקים ועושים דברים שקשורים לתחום”.

 

האירוע הפתוח בחינם לקהל יתקיים בתאטרון בחצר בנטף, יום חמישי, 17.9, פתיחת שערים בשעה 20:30.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?