דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 20 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ניהל רומן עם אחייניתו והצליף בה

מאסר לתושב אדרת שניהל רומן עם בת אחותו והצליף בה בחגורה בחשד שבגדה בו עם ידיד במושב

תושב אדרת שניהל רומן עם בת אחותו , ותקף אותה בחשד שהיא בוגדת בו עם ידיד ביישוב , נדון לשמונה חודשי מאסר בפועל וישלם פיצויים בהיקף של 12 אלף שקל לנערה שהתוקפה .

הנאשם יוסף סויסה , 48 , ממושב אדרת , ניהל הנאשם קשר זוגי עם בת אחותו , ג '. ע , המתגוררת אף היא במושב . על פי עובדות הכרעת הדין , באחת השבתות בחודש אוגוסט 2012 , בעת שסויסה ישן שנת צהריים , יצאה ג '. ע . מביתם ובקרה אצל ידיד המתגורר בסמוך . בעת ששהתה המתלוננת בביתו של ידידה , הגיע לשם סויסה במפתיע ותקף אותה תוך שהוא מצליף בה באמצעות חגורתו וגרם לה לחבלות . בשל הארוע נותרו על גבה ורגלה של המתלוננת סימני חבלה בשל פגיעת האבזם . כמו כן , במהלך הארוע , נפגע גם הידיד , כאשר ניסה לחצוץ בין הנאשם למתלוננת .

סויסה אישר בתשובתו לאישום , כי אכן תקף את המתלוננת באותו ארוע , אך הכחיש כי עשה שימוש בחגורה והכחיש כי נגרמו למתלוננת חבלות בעקבות מעשיו .

סניגורו של הנאשם טען לזכותו כי המעשה בוצע ברגעי כעס והמתלוננת לא נזקקה לטיפול רפואי בעקבות הארוע . עוד טען , כי בעקבות המעשה נותק הקשר בין המתלוננת לנאשם , ולאור העובדה שהקשר בין השניים לא היה ראוי , בשל קרבת המשפחה , מדובר בתוצאה ברוכה . גרושתו של הנאשם העידה , כי הוא עובר תהליך שיקום ולאחרונה החל לעבוד בצורה מסודרת .

שופט בית המשפט השלום בבית שמש , ירון מינטקביץ ', קבע כי הנאשם הצליף בבת זוגו בחגורה מספר פעמים וגרם לה לחבלות , ואגב כך גם פגע בידידה , וזאת למרות שכל חטאה של המתלוננת היה , כי שתתה קפה עם חבר ילדות שלה .

השופט הדגיש כי המתלוננת אינה רכושו של הנאשם ואין לו כל זכות עליה . אין לו זכות למנוע ממנה להפגש עם איש ואין לו זכות למנוע ממנה לנהל רומן עם אחר – ענין אשר כאמור אין לו כל אחיזה בראיות . בודאי שאין לנאשם כל בסיס לכפות רצונותיו על המתלוננת באלימות שלוחת רסן , כפי שעשה .

" חברה שומרת חוק אינה יכולה להשלים עם התנהגות בריונית , אלימה ופורעת חוק מעין זו , או לגלות כלפיה סובלנות או סלחנות . חובתו של בית המשפט להעביר המסר בדבר הפסול שבמעשים , בדרך של הצבת מחיר עונשי לצידם” , ציין השופט מינטקביץ '.

לאור העובדה שלנאשם עשרות הרשעות קודמות רבות , במגוון עבירות ובהן התפרצויות , זיוף , גניבה , גניבת רכב , עבירות אלימות , תקיפת בת זוג ותקיפת שוטר וכן עבירות סמים שבגינן ריצה כ - 17 שנים מאסר במצטבר , וכמו כן , שלא קיבל אחריות למעשיו קבע השופט כי יוטל עליו עונש בתוספת פיצוי למתלוננת .

לאור זאת נגזר על סויסה עונש מאסר של שמונה חודשי מאסר בפועל , חמישה חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים , ופיצוי למתלוננת ג '. ע ., בסך 12,000 ש " ח .

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?