דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 28 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נמנע נסיון גניבת טרקטור ממושב זכריה

הטרקטור הגנוב 

 

שוטרי ובלשי משמר הגבול של משטרת ישראל איתרו טרקטור חקלאי שנגנב ממושב זכריה והחזירו אותו לבעליו. הטרקטור אותר סמוך למושב אדרת שתושביו נמצאים מזה כשנתיים תחת “מתקפת” חוליות גנבים המגיעות מהיישובים הערביים מהעבר השני של גדר ההפרדה.

ביום שישי בלילה, שוטרי ובלשי מג"ב ביצעו תצפיות ומארבים באזור חבל עדולם, הנמצא בחלק הדרומי של מטה יהודה. הפעילות בוצעה כחלק מנסיון להתמודד עם הפשיעה החקלאית באזור מטה יהודה בכלל ובחבל עדולם בפרט.

בשעת לילה מאוחרת רעש של טרקטור שנוסע בשטח והדבר העלה את חשדם. הכוחות הוקפצו למקור הרעש ואיתרו דרומית לישוב אדרת, סמוך לגדר ההפרדה, טרקטור חקלאי שנגנב מהישוב זכריה.
הטרקטור נמצא נטוש ומונע ועליו תיק עם כלי פריצה. חבלן וחוקר זיהוי פלילי הוזעקו למקום ולאחר שסיימו את הבדיקות הטרקטור הוחזר לבעליו ונפתחה חקירה במשמר הגבול.

בסוף השבוע האחרון הוקרנה בערוץ 13 כתבה שסקרה את התופעה המתרחבת של פריצות וגניבות ביישובי חבל עדולם. תושבים מהמושבים אדרת, נווה מיכאל ואביעזר סיפרו על חוליות של גנבים המגיעים מהיישובים הערביים שמעבר לגדר הפרדה וגונבים מכל הבא ליד, ואף משמיעים איומים על מי שמעז לעמוד בדרכם.

בכתבה הוצג המצב של גדר ההפרדה בקטע שבין מחסום תרקומיא לבין צור הדסה. הגדר שבהקמתה הושקעו מיליארדי שקלים מכספי הציבור, היא כיום הרוסה ומחוררת במקומות רבים, ואמצעי הזיהוי והאיתור האלקטרוניים המשוכללים שהוקמו לאורכה אינם פועלים.

תושבים שהתראיינו לכתבה סיפרו כי כוחות הבטחון מודים שהמצב הנוכחי, שבו הגדר פרוצה ועשרות אלפי פועלים בלתי חוקיים זורמים דרכה מדי שבוע לכיוון ישראל וממנה, אינו צפוי להשתנות מכיוון שהגורמים המדיניים מעוניינים שהמצב הנוכחי יימשך.
צילום: דוברות המשטרה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?