דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נסיקה אזורית

השבוע התקיים טקס סיום קורס טיס מס' 184 ובין המסיימים גם סגן ב' וסגן ר' מהמועצה האזורית מטה יהודה

 

" הרגשתי ניצחון אישי גדול"

לסגן ב' שתי אחיות, אמו (52) דיילת אוויר ואביו (54) מנכ"ל חברת כוח אדם. סבו של סגן ב' שירת בעברו כטייס קרב בטייסת 102 שבחצרים, הדריך בבית הספר לטיסה ובנוסף, שימש כקצין תיאום אווירי במלחמת לבנון הראשונה.

סגן ב', 21, נולד בארץ, אך עד גיל שמונה גדל בניגריה שבאפריקה כחלק מעבודתו של אביו.

הוא השתתף בחוג סיירות של קק"ל ובבית הספר התיכון הרחיב את המגמות היסטוריה ומוזיקה. בזמנו הפנוי אוהב לנגן בגיטרה ופסנתר, לכתוב שירים, לשחק טניס ולקרוא.

סגן ב' לא תמיד חלם להיות בצוות אוויר והתאהב בטיסה רק במהלך השלב הראשוני של הקורס. "אני בן אדם הישגי ותחרותי שמאוד רוצה להצליח", הוא מספר, "עברתי את המיונים וככל שהתקדמתי בשלבי הקורס, הבנתי שאני אוהב את המקצוע, הטיסה והאתגר".

חוויה שזכורה לו במיוחד בקורס היא שבוע הניווטים בשלב הבסיסי: "הלכתי לבד באמצע הלילה במדבר, אני זוכר כל רגע, הרגשתי ניצחון אישי גדול על העולם והייתי גאה בעצמי מאוד". 

סגן ב' מסיים את קורס הטיס כטייס קרב. "הקורס הוא האתגר הכי גדול שיכול להיות, אך לא משנה מה תהיה המשימה, תמיד אפשר לעמוד בה", הוא מסכם 3 שנים, "לקורס אפשר להגיע מכל רקע, כל אחד יכול להצליח אם יש מספיק רצון ועבודה קשה".

 

"גדלתי על זה מהבית"

לסגן ר', 22, אח ואחות, אמו (49) עובדת עם הגיל השלישי ואביו (51), בעל חברת בנייה ונווט במילואים בטייסת 119 שברמון.

סגן ר' משתייך למשפחה "חיל אווירית", מלבד אביו שהינו נווט קרב, סבו היה טייס תובלה בטייסת 100. בילדותו, הוא התגורר בבסיסים חצרים, רמון ותל נוף.

בשנות התיכון הוא גר עם משפחתו בוורשה שבפולין ולמד בבית ספר תיכון שם, כשהוא מרחיב במקצועות פיזיקה, כלכלה ואומנות. בזמנו הפנוי הוא אוהב טיולי ג'יפים, לעשות סקי, לשחק כדורגל ולבלות עם חברים.

 "גדלתי על זה מהבית, חוויתי את תחושת הגאווה והשליחות של אבא וזה גרם לי לרצות לקחת חלק בעצמי ולתרום למדינה בכל דרך שאוכל ובכל מקום שהייתי מגיע אליו", הוא מספר.

חוויה שזכורה לו במיוחד היא הטיסה הראשונה במסוק בשלב הראשוני בקורס. "הפעם הראשונה שעליתי על מסוק הייתה מאוד מרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתאהבתי בטיסה", הוא מספר.

סגן ר' מסיים את קורס הטיס כטייס מסוקים. "הקורס מלמד אותך להתמודד עם אתגרים ולהשתפר, להיות חבר טוב ולזכור את המטרה החשובה שלשמה אנחנו פה להגן על המדינה".

טקס הסיום התקיים השבוע (23.6) בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?