דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 17 באפריל 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הוא פשוט שריונר

אני מאמין שדרך עבודה קשה והתמדה הכול אפשר. סגן רועי אברהם

סגן רועי אברהם, 21 , נולד וגדל במושב נס הרים. ביום העצמאות האחרון קיבל רועי אות הצטיינות ממפקד חטיבה 188, על תפקוד מעולה כמפקד בשירות פעיל בחטיבה.

רועי מעיד כי חבריו הם חברי הילדות מהמושב שגדלו איתו מגיל צעיר. בחופשות בסופי השבוע הוא אוהב לטייל באזור המושב על אופנוע או אופניים. הוא מאוד קרוב למשפחתו, הם ארבעה ילדים ויש לו אחות ששירתה והשתחררה ואח שמשרת במג"ב.
״לא ידעתי לאיפה אני רוצה להתגייס, היו לי הרבה אופציות בראש״, הוא מספר, ״לאחר התלבטות קצרה בחרתי ללכת לחיל השריון. לא ידעתי יותר מדי על החיל, אבל היה לי ברור ששם אוכל לתרום הכי הרבה״.

״בטירונות היה טוב, בהתחלה המעבר בין הראש האזרחי לראש הצבאי היה קשה, אבל בסך הכול זה פרק חשוב והכרחי. שלב אימון מתקדם היה חוויה מאוד טובה, הכרתי חברים לחיים, אנחנו בקשר עד היום למרות שכל אחד המשיך למקום אחר בצבא ובחיים״, הוא מסכם את התקופה הראושנה בחיל השריון.

מבצע צוק איתן תפס את רועי בקורס מפקדי טנקים. הפלוגה שלו הוקפצה לגזרה והוא שימש כטען בטנק. "זה היה אירוע לחימה משמעותי ביותר. אחד הרגעים שהכי זכורים לי מהמבצע הוא ששמעתי לוחם בחטיבת הצנחנים אומר: אני לא הולך לשום מקום בלי שריון, בלי טנק לפני, שלוחם איתי ביחד. זה רגע שבו הבנתי את החשיבות הגדולה של החיל", מספר רועי.

הרצון לצאת לקצונה דחף אותו קדימה. ״ידעתי מההתחלה שאני רוצה לצאת לקצונה, היה חשוב לי לתת מעצמי יותר ולתרום עד כמה שאפשר. רציתי לצאת לקורס כדי לממש את הפוטנציאל והיכולות שלי עד הסוף״.

כיום הוא מרגיש מאוד מחובר לחיל ולחטיבה, בה הוא נמצא. ״לא חשבתי שזה יהיה ככה. אני מאוד אוהב את הטנקים ואת העשייה ואת ההווי המשפחתי שיש בחיל. כשהייתי בבה״ד 1 וזכיתי להכיר הרבה אנשים ממקומות שונים בצבא הרגשתי גאווה לייצג את החיל שלי וכמובן את החטיבה״, הוא מספר.
כאמור, ביום העצמאות האחרון קיבל רועי אות הצטיינות ממפקד חטיבה 188, בטקס בו נכחה משפחתו. בנימוקים לקבלת האות נאמר: "רועי הינו קצין אחראי, משימתי, מסור ומפקד מעולה עבור חייליו. בתפקידו, פועל רועי בעצמאות תוך חתירה מתמדת להתייעלות ושיפור המחלקה, זאת מבחירה מקצועית, חברתית ומנטאלית".
״לא חשבתי על זה ולא ציפיתי, זה לא משהו שכיוונתי אליו. עשיתי את העבודה שלי הכי טוב שאני יכול וזה משהו שהגיע אליי. הטקס היה מכובד ומרגש, ההורים שלי מאוד שמחו והתרגשו. זאת הרגשה טובה לדעת שהמשפחה והחטיבה גאים בי״, מתרגש רועי, ״אני מאמין שדרך עבודה קשה והתמדה הכול אפשרי, כל אחד יכול להגיע לכל מקום שירצה״.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?