דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 22 בספטמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מסעדת פיצ'ונקה נסגרת

"למרות המיקום הבעייתי המסעדה הצליחה לבנות שם מפואר". שני היזמים, גל אייזנברג (מימין) וכפיר כהנא, 2014

בשורת איוב לעולם העסקים באזור צור הדסה ויישובי המזלג – מסעדת "פיצ'ונקה" שפעלה במתחם הבריכה של נס הרים ב-12 השנים האחרונות סוגרת את שעריה, וזאת לאחר שניסיון להגיע לפשרה מול רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) עלה בתוהו.

סגירת המסעדה המצליחה התחייבה לאחר פרסום פסק הדין בתביעה של רמ"י כנגד ועד האגודה השיתופית נס הרים, ביולי 2020.

כזכור, במסגרת פסק הדין (בריכת נס הרים: ועד האגודה ישלם 2.7 מיליון שקל דמי שימוש, בקיצור 558) רמ"י הסכימה למסור את המתחם לשליטת ועד האגודה השיתופית נס הרים בתמורה לתשלום דמי שימוש בהיקף של כ-2 מיליון שקל, וכן העברת דמי השכירות של המסעדה המופעלת במתחם בהיקף של 600 אלף נוספים. עם זאת, נקבע כי במקביל יופסקו כל הפעילויות המסחריות במתחם הבריכה, והאגודה תוכל לבקש היתרים רק לאחר שתסיים לשלם את התשלום הנדרש בפועל. הבריכה עצמה נסגרה באופן מיידי ונקבע כי המסעדה תיסגר עד אוגוסט 2021.

במהלך השנה האחרונה ניסו במסעדה להגיע להסדר מול רמ"י אך ללא הצלחה. "הקורונה לא פגעה בנו כמו המדיניות של המינהל. בשמחה היינו ממשיכים להפעיל את המסעדה, שלמרות השנה וחצי האחרונות, הייתה עסק שמרוויח, נתן פרנסה לעשרות אנשים באזור המזלג והיווה מוקד קולינארי לתיירים ולמטיילים הרבים שמגיעים לכאן ואין להם איפה לאכול", אומר אחד היזמים של המסעדה, איש העסקים עזריאל אייזנברג.

מסעדת "פיצ'ונקה" הוקמה בשנת 2009 על ידי שני צעירים, גל אייזנברג מצור הדסה וכפיר כהנא. “סיפרו לי על מקום בנס הרים שכדאי לי לראות", סיפר גל בכתבה שפורסמה ב"בקיצור" ב-2014 “באתי לכאן, אל השטח שצמוד לבריכה של המושב, ולא היה פה כלום חוץ ממבנה נטוש ונוף עוצר נשימה. אמרתי לעצמי שעם נוף כזה מדהים צריך להקים פה מסעדה".

הרעיון של גל להקמת מסעדה לא זכה לתמיכה נלהבת. “חברים ומקורבים אמרו לי להתרחק מהמקום הזה כמו מאש", הוא מספר, “אמרו לי ששום עסק לא הצליח באזור הזה ואני זורק את הכסף שלי לבור ללא תחתית. אבל אני הרגשתי שיש כאן משהו שמתאים לי מאוד והחלטתי להביא לפה את החבר שלי, כפיר".

המסעדה זכתה להצלחה רבה בקרב קבוצות המטיילים שהגיעו לאזור והתפרסמה כמקום לעריכת אירועים בכל האזור כולל תושבי גוש עציון, אשר מצאו במסעדה הכשרה פתרון לאירועים משפחתיים בתוך הקו הירוק.

"אנחנו הקמנו מסעדה והאירועים באו יחד עם זה", מספר עזריאל, "למרות המיקום הבעייתי המסעדה הצליחה לבנות שם מפואר. היו לנו הסכמים עם מדריכים וחברות תיירות, אירחנו את מי שהגיעו להתארח בצימרים באזור וכמובן את התושבים המקומיים, שאני אחד מהם. חבל שהמבנה שאותו שיפצנו והכשרנו, יחזור להיות נטוש כפי שמצאנו אותו לפני שנים. אני אוהב את המקום והילדים שלי גרים פה – חבל שאי אפשר לעשות עסקים טובים במטה יהודה. היום במקום שיבואו לנס הרים ייסעו לאכול בעין כרם או באבו גוש".

יש לציין כי שני היזמים, גל אייזנברג וכפיר כהנא, פתחו לאחרונה המבורגרייה במרכז כרמים החדש שסמוך לקריית ענבים, ובקרוב הם יחנכו מסעדת בשרים במודיעין

מוועד האגודה השיתופית נס הרים נמסר כי הוועד מגייס כספים כדי לשלם את דמי השימוש כפי שנקבע בפסק הדין וכי לאחר מכן תקדם האגודה יזמות תיירותית במתחם. לדברי גורמים בוועד, הפשרה מול רמ"י מאפשרת לוועד להחזיר לשליטתו נכס נדל"ן יקר ערך וכי הוועד צפוי לתבוע את מי שאחראים לשימוש החורג שבגינו הוא נאלץ לשלם כעת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?