דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 31 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נעים להכיר: רחל אלון-מרגלית

נציגת נס הרים במליאת המועצה האזורית מטה יהודה

 


 

בת 51, נשואה ואם לארבעה

 

רקע:

נולדתי בבאר-שבע לאמי דבורה (ז"ל) ילידת תימן ולאבי הטייס, אל"מ ג'ו אלון (ז"ל), יליד קיבוץ עין חרוד. אחות קטנה לדליה וליעל. בגיל שנתיים וחצי, אחרי שאבי סיים את תפקידו כמפקד הראשון של בסיס חיל האוויר בחצרים, נסעה המשפחה לשליחות בוושינגטון, ארה"ב. אבי שירת כנספח אווירי בשגרירות ישראל בין 1970-73. ב-1.7.73 הוא נרצח בפתח ביתנו. הרצח סוקר בהרחבה באמצעי התקשורת בישראל ובארה"ב והיכה בתדהמה את כל מי שנחשף אליו. בארץ התייחסו לרצח כאל פעולת טרור של ספטמבר השחור, אך אף לא ארגון טרור ערבי אחד לקח אחריות על הרצח. בתאריך 18.3.2004 הגשנו אחיותי ואני תביעה לבג"ץ במטרה לקבל את כל חומרי החקירה בישראל ובחו"ל, (בג"צ 2770/04 ). זכינו בתביעה וקיבלנו מסמכים רבים, בעיקר מרשויות החקירה בארה"ב, שהיו מצונזרים בכבדות. למרבה הצער, עד היום הרצח לא פוענח והדבר לא נותן מנוח לאחיותי ולי.

אחרי הרצח המזעזע, אמי, אחיותי ואני חזרנו לביתנו ברמת השרון. נכנסתי לכיתה א' בבית ספר יסודי גולן בגיל 5 וארבעה חודשים, למדתי בחטיבת הביניים עלומים (כיתת ספורט) ובתיכון מקיף ע"ש רוטברג ברמת השרון (במגמה לספרות ולפילוסופיה). כנערה הייתי חניכה ומדריכה בתנועת הנוער העובד והלומד, ניגנתי בפסנתר ורקדתי בלט. התגייסתי לחיל האוויר ושירתתי כפקידת מבצעים ובהמשך כקצינת ח"ן-ת"ש. השתחררתי בדרגת סגן.

 

משפחה:

רני ואני הכרנו כשהיינו סטודנטים. כסטודנט לווטרינריה רני למד בפקולטה לחקלאות ברחובות והתפרנס (בין היתר) מהובלות רהיטים. שותפתי לדירה ביקשה מחבר שלה המלצה על מוביל רהיטים, והחבר שלמד איתו המליץ עליו. כך הכרנו. נישאנו לפני 25 שנה ונולדו לנו ארבעה ילדים, שני בנים ושתי בנות.

 

הבית:

רכשנו משק בנס הרים ב-1997. הבית נבנה אי שם בשנות החמישים של המאה הקודמת, שיפצנו ונכנסנו לגור כשסביבנו קרקור תרנגולות ויללות תנים ואנו הורים לילדה בת שנה. התושבים קיבלו את פנינו בחום ועם סירי קובה מעשה בית. אנחנו אוהבים להתעורר לקול ציוץ הציפורים, לשתות קפה בגינה וליהנות מהשקט של שבת. בנס הרים לא מקובל לכסח את הדשא או לעשות "על האש" בשבתות, וכך כולנו יכולים ליהנות מהפסטורליה שיש למרחב הכפרי להציע.

 

היום שלי:

קפה של בוקר, לעיתים (לא מספיק קרובות) הליכה נמרצת סביב השביל של מחנה קק"ל כשלצידי הכלב שלנו. נסיעה לראיונות של מספרי סיפורי חיים מחדרה עד באר שבע וכל מה שבאמצע. עריכה מול המחשב בבית, בישולים, כביסות, קניות וטיפוח הקשרים החברתיים. פגישות ו/או שיחות לקידום נושאי ההתנדבות שלי.

הכי אוהבת:

ללכת לישון אחרי יום מלא פעילות והישגים.

תחביבים:

קריאת ספרות יפה וגם ספרי שירה, כתיבת שירה, למידת השפה הצ'כית, טיולים בחו"ל, לראות סרטים תיעודיים וגם לא-תיעודיים.

קריירה מקצועית:

תואר ראשון בספרות עברית ופילוסופיה ותעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים (אוניברסיטה עברית בירושלים), תכנית העמיתים של בית המדרש הפלורליסטי "קולות", תואר שני בספרות עברית במגמה להוצאה לאור (אוניברסיטת בן גוריון בנגב), קורסי קיץ ללימודי צ'כית באוניברסיטת קרלובה בצ'כיה. עבדתי במינהל מקרקעי ישראל כשעוזי וכסלר (ז"ל) היה המנכ"ל, בתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, בית מדרש קולות, הקרן לבריאות וסביבה, מיסודה של קרן רוטשילד. לקראת גיל 50 החלטתי להגשים חלום ולצרף שתי אהבות שליוו את חיי תמיד: האהבה לאנשים והאהבה למילים. פתחתי את "הוצאת תפרים"* ומאז אני עצמאית. אני מראיינת, מקשיבה, עורכת ומביאה לדפוס סיפורי חיים של אנשים מיוחדים.

פעילות ציבורית:

אני מניחה שהפעילות הציבורית שלי התחילה בלי שידעתי שזו פעילות ציבורית, זו פשוט היתה התנדבות. בתיכון הייתי פעילה בפר"ח, ועדת איסוף כספים לפעילויות חברתיות ובהכנת ספר השכבה, חברה ב"מועצת חמישיות/שישיות" וכן הלאה בתנועת הנוער העובד והלומד, פעילות בתא "ירוק-עד" באוניברסיטה, חברת ועד הורים במעון, בגן, בבית הספר. בעבר הייתי חברת ועדת ביקורת במושב נס הרים. והתנדבתי לספרייה הניידת (בתורנות עם אחרות). הייתי חברה במיזם "הרי את" במטה יהודה. כיום אני חברת ועדת תרבות במושב, חברת הוועד המנהל במרכז ג'ו אלון (מרכז לימודי אזורי הכולל את המוזיאון לתרבות הבידואית שהוקם על שמו של אבי ז"ל) ובסדנת ההדפס הירושלמי, ונציגת חינוך באגודת ידידי צ'כיה בישראל. החל מ-2018 אני חברת מליאת המועצה וחברה בוועדת תחבורה.

נושאים שאני רוצה לקדם:

תחבורה ציבורית יעילה ונוחה ברחבי המועצה, שבילי אופניים והליכה שמחברים בין ישובים קרובים גיאוגרפית, (למשל בין נס הרים, בר גיורא וצור הדסה). אני שותפה ליוזמה להקמת מועצת נשים במליאת המועצה, ואשמח להימנות בין חברותיה לכשתקום.

חלומות אישיים:

להתבגר לצד רני בבריאות טובה, ושנזכה לראות בנים ובנות לבנינו ובנותינו. לדעת מי רצח את אבי ג'ו אלון ז"ל ומדוע.

 

www.RachelAlonBooks.com - אתר הוצאת תפרים *


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?