דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 16 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נציג הקיבוצים לשעבר בכנסת: קורא למגזר הכפרי להצביע צומת

איתן ברושי

אירוע דרמטי בתנועה הקיבוצית, ח"כ לשעבר איתן ברושי (המחנה הציוני), אשר כיהן בכנסת ה-20 כנציג הקיבוצים ברשימת המחנה הציוני, הכריז השבוע (10.9) על תמיכתו במפלגת 'צומת', וקרא לבני המגזר הכפרי כולם, קיבוצים ומושבים, להצביע למפלגה זו. יש לזכור כי 'צומת' היא במקור מפלגת ימין בעוד שהתנועה הקיבוצית מזוהה לרוב עם מפלגות השמאל.

בסרטון שפרסמה 'צומת', והועלה לראשונה בדף הפייסבוק של 'בקיצור', הופיע ברושי לצד ראש מפלגת 'צומת', עו"ד משה גרין, והכריז על תמיכתו במפלגה. ברושי נימק את עמדתו בצורך הדחוף של המגזר החקלאי בנציגים אותנטיים וסקטוריאליים בכנסת.

"בשנים האחרונות אנחנו עדים לירידה ושחיקה גדולה במעמד החקלאות וההתיישבות עד כדי איום קיומי בצפון ובדרום. איומי הממשלה ומשרדיה (על המגזר החקלאי) הם גדולים מאיומי החיזבאללה וארגוני הטרור", אמר ברושי, "דור העתיד לא רוצה להצטרף לתקלה ולעלבון שחשים המייסדים וההורים.

במדינת ישראל, בלי כוח פוליטי לא ניתן להשפיע", המשיך ברושי, אשר בכנסת ה-20 היה נציג המגזר ההתיישבותי בכנסת, “בשנים האחרונות לא הייתה שום מפלגה שהייתה בית להתיישבות, בשום מפלגה לא היו מוכנים ליצור משבר ואיום על קיומה של הממשלה כדי להבטיח את הערכים הלאומיים של התיישבות והחקלאות, שהולכים ביחד עם ביטחון מזון ומימוש הריבונות.

אנו קוראים לתושבים כולם, ובוודאי לאנשי ההתיישבות, לתמוך בקבוצה שצמחה מהשדה והחממה ולא מהמשרדים, שלקחה על עצמה, פעם ראשונה לאחר שנים רבות, להקים מפלגה שבמרכזה הדאגה להבטחת העתיד של ההתיישבות. מפלגה כזו שתהיה בכנסת הבאה לא תהיה מקור לסחיטות אלא תיאבק על מה שנראה לנו חיוני למדינת ישראל. בצומת צריך לראות את המשענת והביטחון לחקלאות ולהתיישבות שהם ערך לאומי", סיכם ברושי.

ראש מפלגת צומת, עו"ד משה גרין, הודה לברושי על העמדה המפתיעה שהציג: “אני רוצה להודות לך על אומץ הציבורי שאתה מפגין. זה יום היסטורי. אתה מאחד את המושבים והקיבוצים יחד. אתה כחבר כנסת שבא מבית המחוקקים ידוע על מה הוא מדבר. גאה בך וקורא לכל המושבניקים והקיבוצניקים להיות שותפים מלאים בדרך".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?