דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נציג רמת רחל במליאה: להטיל חרם על "בקיצור"

נציג קיבוץ רמת רחל במליאת המועצה האזורית מטה יהודה, דוד דרומלביץ', קרא למועצה האזורית לנתק את הקשר עם שבועון "בקיצור" ולהקפיא את כל פרסומי המועצה בשבועון, וזאת בתגובה למאמר שפרסם השבועון והתייחס להתנהלות חברי מליאת המועצה.

דרומלביץ' הוא חבר מליאה ותיק ומשמש גם כחבר הנהלת המועצה מטעם סיעת היישובים השיתופיים. בישיבות מליאת המועצה הוא נוהג להתערב תדירות בענייני חינוך בלתי פורמאלי ובנושאים הקשורים לתנועות הנוער.

בהודעה ששלח בשבוע שעבר למנכ"לית המועצה האזורית מטה יהודה, ואותה הפיץ בקרב חברי מליאת המועצה, הוא כתב: "לאור ההתלהמות של עיתון בקיצור על מטה יהודה בגליון האחרון, פניתי לראש המועצה לקיים דיון בהנהלה לנתק את הקשר עם העיתון. לאור חומרת המעשה, אני מבקש ממך להשהות עד לדיון את כל פרסומי המועצה בעיתון".

ניסיונות של "בקיצור" להבין על מה "התרעם" דרומלביץ' ומה היא אותה "התלהמות" עליה הוא מלין נותרו בלא תגובה מצידו. לא נותר אלא לשער כי חבר המליאה זעם על כך ששבועון "בקיצור" סקר בתמציתיות סדרת כתבות של ערוץ 13, שבה נטען כי "מטה יהודה היא המועצה האזורית המושחתת ביותר בארץ", ואליה התווסף מאמר דעה של עורך השבועון, יובל רובין, שקרא לחברי המליאה לקחת אחריות על המתרחש במועצה, להגן על התדמית שלה בכלי התקשורת הארציים ולהגיב באופן ענייני על טענות חמורות שנשמעות כנגד התנהלותה.

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "המועצה פעלה פועלת ותמשיך לפעול בכל הנוגע לפרסום בעיתונות הארצית והמקומית בצורה מקצועית, עניינית ובהתאם לחוק ולצרכיה".

עורך "בקיצור", יובל רובין אמר בתגובה: "מצער מאוד להיווכח שהתגובה של אחד מחברי המליאה לביקורת עניינית היא קריאה להחרמה ולנידוי. זה מזכיר את מי שאינו מרוצה מהתמונה המשתקפת אליו במראה ובתגובה שובר את המראה. במקום קריאה לחרם של התקשורת ולסתימת פיות היה מצופה מחבר מליאה להגיב באופן דמוקרטי על הביקורת שמושמעת, לנמק את ההסתייגות ולהצביע על המקומות שבהן הביקורת אינה מוצדקת לדעתו. שבועון בקיצור מעניק במה לכל חבר מליאה שרוצה להשמיע את דעתו המנומקת והעניינית, כולל מי שרוצה למתוח ביקורת על השבועון עצמו. חילופי דעות והשמעת ביקורת עניינית היא נשמת אפה של חברה דמוקרטית ומתקדמת ומי שיוצא בקריאות לחרמות ולנידויים כנראה שאינו מעוניין בחברה כזו, ועל כך יש להצטער".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?