דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 22 בספטמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בדרך לשיפוץ בי"ס בטנזניה עוברים בשוק הלילה

כשהקמנו את שוק הלילה של עמק האלה שמנו לנו למטרה להוות פלטפורמה נוחה ומחבקת לכל אותם אמנים איכרים חקלאים ומוסיקאים שפרנסתם נפגעה בזמן הקורונה. במקביל רצינו ליצור מפגש פשוט ומרגש בין אנשים מהארץ ומהאזור שאחרי התקופה הקשה הזו כל מה שהם צריכים ומתגעגעים אליו זה כוס יין טוב, קצת מוסיקה חיה ושמיים וכוכבים שמנצנצים מעל הראש בשביל להזכיר לנו שהכל בסדר ומותר לנו לשמוח.

התגובות היו מעל למצופה. כבר בשוק הראשון הגיעו מאות רבות של אנשים טובים ליקב המארח – יקב עמק האלה, אחד המקומות הקסומים בארץ, צוות מדהים של אנשי יין שמיד הבינו את הפוטנציאל ופתחו לנו את השער ואת הלב.

השוק החל להתפתח ומשבוע לשבוע, מלבד עושר מפתיע של אמנים מוכשרים ודוכני יד 2, ומאות אנשים שהגיעו מרחבי הארץ לחוות את הקסם הזה, גם החלו לצמוח בו תכנים. (ראו תמונות מצורפות)

ביום חמישי הקרוב (5.8) אנחנו שמחים לארח חברים ממשלחת הסיוע לאפריקה מטעם "הלפאפ". המשלחת מונה כ-35 איש ואשה, בכל הגילאים ומכל הארץ, אשר עוצרים את חייהם לרגע ונוסעים בספטמבר לטנזניה על מנת לשפץ מבנה בית ספר רעוע בו לומדים כ- 750 תלמידים בגילאי 6 -14 ללא ריצוף או מים זורמים. חברי המשלחת יעבירו תכנים לימודיים והעשרה בבית הספר ויסייעו בכל מה שניתן בכפר עצמו ועם הקהילה כולה.

בואו לפגוש אותם אצלנו בשוק בחמישי הקרוב (5.8) ולשמוע מהם ממקור ראשון על החוויה ובואו לקחת חלק בשרשרת הנתינה והאהבה הזאת שמגיעה הרבה יותר רחוק מאפריקה.

שוק הלילה של עמק האלה מתקיים מדי יום חמישי בחודשים יולי-אוגוסט החל משעה 19:00 במתחם יקב עמק האלה בקיבוץ נתיב הל"ה. הכניסה ללא תשלום (ובכפוף לכללי התו הירוק), תשלום לאומנים המופיעים מנדיבות הלב, מחירים חברתיים. בואו לחגוג איתנו.

 

אורלי לוק

יזמת ומפיקה של "שוק לילה"

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?