דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פוד-ארט בנתיב הל"ה

           

אורית קדם
                                  

פסטיבל האוכל החל כיוזמה שנועדה לקדם בשלניות ביתיות ולהעצים את נשות אזור מטה יהודה, אך עבור אורית קדם הבישול הוא קריירה מקצועית אהובה שאיתה היא התפתחה במשך השנים, עד שהשתלבה כמנהלת המטבח של להקת הריקוד הבינלאומית 'ורטיגו'.

"מיד אחרי שהשתחררתי הלכתי ללמוד בבית הספר לבישול תדמור בהרצליה. שם למדתי בישול והכרתי את בעלי. אחרי הלימודים עבדתי במסעדות המעולות ביותר שהיו אז בתל אביב ובהן 'צ'ימיצ'נגה', 'אימומא' ובמחלקת הקינוחים של 'מסה'. המסעדות היו מעולות, גם נהניתי לעבוד בהן וגם למדתי המון", היא מספרת.

אחרי שנתיים בארה"ב, שגם בהן עבדה כאחראית על מנות ראשונות ועל קינוחים במסעדות בפרובידנס ובניו ג'רזי, חזרו בני הזוג לקיבוץ נתיב הל"ה, שהוא הקיבוץ שבו נולד וגדל בעלה של אורית, אופיר. בעוד שאופיר השתלב בעבודה כמנהל אירועים בחברת קייטרינג גדולה, ומאוחר יותר כמשווק יין בחברה ארצית, חיפשה אורית עבודה במקצוע האהוב עליה, שייקל עליה בגידול הילדים, כיום לזוג שלוש בנות, וכך הגיעה למפגש עם ורטיגו.

"ביומיום אנו מארחים בוורטיגו הרבה קבוצות שעוסקות בתחומים של ריקוד וטאי-צ'י", מספרת אורית, “ואנו מציעים להן מטבח טבעוני. מכיוון שבמקור שלי אני ממוצא סורי-טורקי, ובמטבח שממנו אני מגיעה, אם אין בשר אז אין אוכל, חיפשתי דרכים שונות שבהן אני אשלב משהו שמזכיר בשר בארוחות, וכך הגעתי לקציצות מעדשים ולפתרונות נוספים שכולם על טהרת הצומח. אני לוקחת את הסגנון הזה ומשלבת עם הרטבים שהכרתי מהבית".

אורית, תל אביבית במקור, למדה עם הזמן להשתמש בחומרי גלם מקומיים אותם היא מכנה "פשוטים". “ביומיום המטבח שלי הוא אוכל טבעוני בריא שעשוי מחומרי גלם פשוטים. מי שמגיע לוורטיגו הם אנשים לא עם תקציב גדול, ובמגבלות האלה אני רוצה לעשות מנות מעניינות. אני משתמשת בהמון ירקות שאני עושה מהם אינסוף דברים. חלק מהירקות אנחנו מגדלים, בעיקר את הירוקים כמו חסות ומנגולד, שהם אורגניים".

באירועים שיתקיימו במסגרת פסטיבל האוכל תחזור אורית לאהבתה הגדולה של שילוב אוכל עם אמנות. “המנות שיוגשו בפסטיבל שונות מהמטבח היומיומי שאני עושה, הן הרבה יותר מושקעות ומיועדות לקהל שגם יודע להעריך אוכל וגם מוכן לשלם עבורו. זה בעצם שילוב של המטבחים שעבדתי בהם בעבר עם האוכל הצמחוני צבעוני עשיר ובריא שאני מתמחה בו היום בוורטיגו. לדוגמא: לקחת מרק ירקות קר גספצ'יו ולהוסיף לו מאפה פרמזן, או להגיש מוס חצילים עם סביצ'ה בורי סלק ויוגורט, או כופתאות דלעת וחומוס ברוטב קארי עשיר...”.

האירוע בוורטיגו מציע ערב חווייתי מעורר חושים הכולל מופע מחול מהרפרטואר של להקת המחול, כולל הסברים מפי הכוראוגרפית, נעה ורטהיים, ומנות גורמה בסגנון כפרי ממטבחה של אורית, יחד עם מבחר יינות בוטיק מיקבי עמק האלה.

האורחים של הפסטיבל ייהנו ממטבח מקצועי ומהגשה מוקפדת כפי שמתאים למי שבא כדי ליהנות מאוכל משובח, מחייכת אורית ומסכמת, "אירוע הפוד-ארט הוא אירוע של אמנות ושל אמנות הכנת האוכל".

 

להקת ורטיגו מארחת Food & Art , ערב אינטימי המשלב מטעמים של אוכל ואמנות, חמישי 13.8.20 , שעה 18.30

ורטיגו, כפר אמנות אקולוגי, קיבוץ נתיב הל"ה, הרשמה ותשלום מראש, הערב מותנה במינימום משתתפים, כרטיסים 02-9900235 , 054-4612812 , 050-2325110

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?