דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צעדת הל"ה בחודש הבא

בחודש הבא (חמישי, 14 בינואר) תתקיים זו השנה ה-21 צעדת הל"ה המסורתית במועצה האזורית מטה יהודה לזכרם של 35 הלוחמים שנפלו בקרב לאחר שיצאו להגיש סיוע לגוש עציון הנצור ונקלעו לאחד הקרבות העזים במלחמת העצמאות.

המשתתפים בצעדה ייצאו מגן האקליפטוס בבית שמש לאנדרטת הלוחמים בקיבוץ נתיב הל''ה, 68 שנה לאחר נפילת הלוחמים. אירוע הצעדה מחולק לשניים, כאשר בשעות הבוקר מתקיימת צעדת הזיכרון המיועדת לתלמידי בית הספר ובשעות הערב נערכת צעדת לילה לתושבי קיבוץ נתיב הל''ה.

מידי שנה נוטלים חלק באירוע אלפי ילדים, בני נוער, תושבים ואזרחים הנחשפים לסיפורם האישי של הלוחמים, לאירועי התקופה ולערכי המסירות והנתינה של לוחמי התקופה ההיא.

"מטה יהודה מצווה לזכור ולא לשכוח", אומר ראש המועצה משה דדון. "כל מי שיקח חלק בצעדה תורם תרומה גדולה להנצחת זכרם של הלוחמים. זו ציונות, אלה ערכים של אהבת הארץ. חובתנו להמשיך, לעשות ולבנות את המולדת, ולנצור בליבנו לעד את הלוחמים שנפלו בקרב על הגנת המדינה".

מחלקת הל"ה הייתה מחלקה של 35 לוחמים, בפיקודו של דני מס, שהיה קודם לכן מפקדו של גוש עציון. המחלקה יצאה במלחמת העצמאות, על מנת להגיש סיוע לגוש עציון הנצור ולתגבר אותו בלוחמים ובאספקה. אור ליום שישי, ה' בשבט תש"ח, 16 בינואר 1948, התגלו הלוחמים בדרכם ובעקבות כך כותרו על ידי המוני ערבים מהסביבה ונפלו בקרב שנמשך לאורך כל היום.

צעדת הל"ה 2014

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?