דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 20 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נתקעה במכשיר ה-MRI ונותרה עם נזק נפשי

בדיקת ה-MRI ידועה כבדיקה מלחיצה במיוחד, כאשר המטופל מוכנס למעין מנהרה אטומה, ומצטווה שלא לנוע לאורך עשרות דקות ברציפות. רבים מהמטופלים, על פי רוב ילדים, מוכנסים למכשיר לאחר שנטלו תרופות אנטי חרדתיות או הועברו הכשרה קלה.

על פי תביעה אותה הגישו עוה"ד רן שפירא וספי קלו ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, נגד בית החולים 'אסותא', האירוע שארע לש', הוא אולי הסיוט הגדול ביותר שיכול לעבור נבדק במסגרת בדיקת MRI.

מכתב התביעה עולה כי ש', אישה כבת 60, הסובלת מריבוי גידולים שפירים, ועברה כבר מספר ניתוחים להסרתם, נדרשת לעבור בדיקת MRI תקופתית בבית החולים 'אסותא'. לפני הבדיקה נמסר לה כי היא יכולה ללחוץ בכל עת על לחצן המצוקה והצוות הרפואי יגיע מיידית ויענה למצוקותיה.

במהלך הבדיקה, מכשיר ה-MRI כבה לפתע וחדל מפעולתו, תוך שחושך משתרר בארובת הבדיקה. לאחר המתנה של מספר שניות החלה המטופלת להילחץ. בתחילה לחצה במתינות על לחצן המצוקה, ואף שמעה את קול הפעמון מצלצל, אך משחלפו הרגעים ואיש לא הגיב לאותותיה, היא נקלעה להתקף פאניקה קשה, שבמהלכו החלה צועקת בקול גדול ומכה במכשיר באגרופיה ובגפיה, אך ללא הועיל. רק כעבור כרבע שעה, שהרגישה עבורה כמו נצח, חש אליה הצוות הרפואי, אתחל את הבדיקה, וסיים אותה בהצלחה. מכתב התביעה עולה כי באסותא התייחסו בחומרה להתנהגות הטכנאי, ובפני האישה הובעה התנצלות.

                                                         

בכתב התביעה, טוענת האשה כי החלה לסבול מחרדות הולכות וגוברות, כאשר היא נמנעת מלהיקלע לסיטואציות ולמקומות סגורים, הגורמים לה לחרדה קשה ותחושת קלאוסטרופוביה. לדבריה, היא מתקשה לעלות במעליות, ויוצאת מהן בכל שתי קומות. היות והיא מתגוררת בקומה ה-17 מדובר בסיוט יומיומי וממושך. כמו כן, פיתחה חרדות קשות בטיסות, נמנעת מחניונים תת-קרקעיים, מתקשה בכניסה למרתפים, נמנעת מקניונים, מתעקשת על כך שהטלפון הסלולרי שלה יהיה בכל עת בהישג ידה כדי שתוכל להזעיק עזרה, ומקפידה לשבת בקולנוע ובתיאטרון רק ליד מעברים כדי שתוכל לברוח בכל עת.

פרופ' משה קוטלר, מומחה בפסיכיאטריה אשר חוות דעתו צורפה לתביעה, קובע כי מצבה הנפשי של התובעת הידרדר עד מאד לאחר המקרה, והוא העריך כי את נכותה הנפשית הצמיתה כתוצאה מאירועי התביעה בשיעור של 15%. בימים אלה הגישו עוה"ד רן שפירא וספי קלו, ממשרד עורכי הדין אלמוג - שפירא, תביעה לבית משפט השלום בתל-אביב נגד בית החולים 'אסותא' וחברת הביטוח המבטחת אותו, בגין רשלנות בטיפול בש' ודורשים לפצות את המטופלת על נזקיה בסכום של 2.5 מיליון שקלים. עדיין לא הוגש כתב הגנה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?