דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 19 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

סוגים שונים של עדשות מגע

לא כולם מתחברים למשקפיים וגם מי שכן, רוצה לפעמים לרענן את הלוק מבלי לפגוע באיכות הראייה. בדיוק בשביל זה המציאו את עדשות המגע. רגע לפני שאתם מתנסים בהן לראשונה וכדי שתוכלו לגשת לבדיקה מצוידים בידע ובביטחון, המומחים של אופטיקה הלפרין עושים לכם סדר בסוגים השונים, האיכויות והדקויות של עדשות המגע.

 

רכות ועבירות

 

באופן כללי, עדשות מגע מתחלקות לשתי קטגוריות עיקריות – רכות וקשות. כל קטגוריה כוללת בתוכה גם תת-סוגים של עדשות. עובי העדשה הוא משמעותי משום שאחד הקריטריונים החשובים ביותר לבחינה של עדשת מגע הוא כמה חמצן עובר דרכה ומגיע לעין.

עדשות מגע רכות - הן מתאימות לרוב העיניים. קל להסתגל אליהן מאחר והן סופגות נוזלים בטווח של 30% עד 80%, מה שמאפשר עבירות גבוהה של חמצן דרך עדשות המגע. יש סוגים רבים של עדשות מגע רכות ולכן הבחירה כאן תיעשה בהתאם לתקופת השימוש ולתכונות הייחודיות שכל סוג עדשה. למשל, לסובלים מקרטוקונוס יותאמו עדשות מיוחדות שמרכזן קשיח וידועות כיעילות במקרים של סנוור, טשטוש וראיית הילות.

עדשות מגע קשות - מתאימות במיוחד למספרים מורכבים. אלו עדשות המיועדות לרוב לשימוש של שנה עד שנתיים ומצריכות ניקוי ותחזוקה שוטפים. מבין הסוגים השונים, המומחים של הלפרין ממליצים על עדשות קשות המאפשרות ראייה איכותית הודות לעבירות חמצן גבוהה. עדשות אלו קלות לניקוי ולתחזוקה ובעלות אורך חיים של כשלוש שנים.

 

 אורך חיים

 

דרך נוספת לסווג עדשות מגע היא לפי אורך חייהן. זהו קריטריון משמעותי שממנו ניתן לגזור את טיב העדשה, המחיר ואופן השימוש.

עדשות שנתיות – אלה הן עדשות קשות או רכות לשימוש יומיומי, הדורשות השרייה בתמיסה מיוחדת. תדירות ההחלפה שלהן נמוכה (אחת לשנה), מה שגורם לחיסכון בעלות הרכישה שלהן.

עדשות לשימוש קצר מועד - עדשות רכות שיש להחליף בתדירות גבוהה בהתאם להוראות היצרן (חצי שנה, שלושה חודשים, חודש או שבועיים). לרוב מדובר בעדשות בעלות עבירות גבוהה של מים וחמצן המסופקות עם יכולות לתקן צילינדר. יש לנקותן בעזרת תמיסות מיוחדות.

עדשות מגע חד פעמיות - עדשות מגע רכות ודקות במיוחד בעלות עבירות לחמצן, שיש לזרוק לאחר יום שימוש, ללא צורך בניקיון או חיטוי, גם לאחר רחצה בים או בבריכה. עדשות חד-פעמיות מתאימות במיוחד עבור בעלי עיניים רגישות, או לאירועים מיוחדים בלבד.

 

משהו מיוחד

 

עדשות מגע מוצעות גם עבור בעיות ומצבים מיוחדים, הנה כמה דוגמאות:

עדשות משולבות – אלו הן עדשות שמשלבות תכונות של עדשות קשות ורכות, ומיועדות לעיניים רגישות בעלות צרכים מיוחדים.

עדשות טוריות - המיועדות לתיקון בעיית צילינדר.

עדשות מולטיפוקל – עדשות שמגיעות עם שתי נקודות מיקוד ומיועדות לראיה ולקריאה כאחת.

עדשות מגע רכות וצבעוניות למטרות אסטטיות, מוצעות עם או בלי מספר.

 

מה מתאים לי?

 

חשוב לזכור שעדשות מגע לא בוחרים לבד! חשוב מאוד להתאים אותן אישית לעיניים בעזרת מומחים בעלי הסמכה והכשרה בתחום האופטיקה והראייה ולאחר בדיקות עיניים מקיפות, אשר יוודאו כי העיניים שלכם מתאימות לעדשות מגע, ואם כן – באיזה סוג.

מוכנים להתנסות? בואו לאחד מסניפי אופטיקה הלפרין להתאמה הטובה ביותר עבורכם של עדשות מגע נושמות ואיכותיות.

המידע האמור מוגש כשירות לציבור ולא מהווה המלצה לטיפול או תחליף לייעוץ רפואי.

 

באדיבות אופטיקה הלפרין

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?