דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 05 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"סיום קורס החובלים הוא הגשמת חלום"

בטקס סיום קורס חובלים (מחזור 141) שהתקיים בשבוע שעבר התייצב על מגרש המסדרים גם הקצין הטרי ד' מבית שמש, אשר הצטרף למערך הפיקודי של חיל הים. הסיפור על הדרך שעשה ד' לקורס החובלים היינו מיוחד ומרתק.

סגן ד', בן 22, בנם של איציק וחני ואח לא' ועידו, החל את דרכו לשירות הצבאי יחד עם אחיו התאום א', במכינה קדם צבאית שאחריה התגייסו התאומים לקורס לוחם ימי. ד' ואחיו שירתו יחד למעלה משנה כלוחמים ימיים. במהלך השירות הבין ד' כי הוא רוצה לצאת לקורס חובלים ולהיות קצין לוחם, הוא הצליח לקבל זימון לגיבוש חובלים, עבר אותו בהצלחה והשתלב כצוער בקורס חובלים. "כבר מהמכינה הבנתי שאני רוצה להנהיג ולהיות מפקד שמוציא את הטוב ביותר מהחיילים שלו", מספר ד'.

וכך, התאומים שלא נפרדו עוד מבטן אמם, התפצלו לראשונה לדרכים שונות אך עם מכנה משותף - שניהם לוחמים בזרוע הים. בהמשך השירות א' חתם קבע, וכיום שניהם משרתים בזרוע הים.

למרות הקשיים והאתגרים שחווה ד' במהלך הקורס, הוא סיים אותו בגאווה גדולה ועם מוטיבציה לתפקיד. "העובדה שאני מסיים את הקורס בהצלחה היא הגשמת חלום עבורי. אני שמח על הזכות לתת מעצמי למען קיומה של מדינת ישראל וביטחון התושבים, ויודע שזה הדבר החשוב ביותר שאעשה בחיי".

בקורס החובלים האחרון הוכשרו 37 צוערים כמפקדים הימיים הבאים של זרוע הים. קורס חובלים ידוע בהשתייכותו למסלולי הצמרת של צה"ל ובהיותו קורס יוקרתי, מאתגר ואינטנסיבי. אורכו שנתיים ו-4 חודשים, והוא מקנה לבוגריו תואר אקדמאי, רישיון 'סקיפר', ניסיון פיקוד של 5 שנים ודרגות קצונה.

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?