דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

סיפורי המעשיות של דואר ישראל

כשל מתמשך במתן שירותי בנק הדואר לאורך שנים ארוכות. סוכנות חלוקת הדואר בצור הדסה

מכתב תגובה שקיבלה תושבת צור הדסה חושף את הבורות (שלא לומר כזבים) של חברת דואר ישראל על הכשל החמור במתן שירותי דואר ליישוב בן 12 אלף התושבים. חשוב לציין ולהדגיש, כי לא מדובר בכשל בחלוקת הדואר (המתבצעת באופן יעיל ואדיב להפליא על ידי הצוות הנוכחי) אלא במתן שירותי בנק דואר ומשלוח דואר רשום בלבד, אשר לא ניתן לבצע בסניף הדואר ביישוב.

התושבת (שמה שמור במערכת) שלחה מכתב למשרד התקשורת ובו תלונה על כך שלא ניתן לקבל בסוכנות הדואר ביישוב שירותי בנק הדואר ומשלוח דואר רשום. בעבר ניתן השירות על ידי סוכנות הדואר בתחנת הדלק "מנטה – מבוא ביתר", אך לפני כשנה נסגרה אפשרות זו מסיבות בלתי ידועות.

המצב הנוכחי, מאלץ את תושבי אזור המזלג (כ-17,000 איש), שמעוניינים לקבל שירותי בנק הדואר, לכתת את רגליהם לעיר ביתר עילית. מיותר לציין כי העיר החרדית ביתר עלית אינה תואמת את אורח החיים של התושבים וכי נשות היישוב נאלצות לעטות על עצמן מלבושים שונים כדי לקבל שירותים מבנק הדואר ועקב כך, הגברים נאלצים לעתים קרובות לבצע את הפעולות האלה בעצמם. האם בשנת 2020 צריכים לקבל מצב מעוות כזה?

בתגובה שלחה חברת דואר ישראל תגובה בזו הלשון: “בישוב צור הדסה חלוקה ומסירת הדואר מתבצעת ע"י מחלקים כפריים, ביישובים קטנים אין הצדקה כלכלית לפתיחת יחידת דואר, יש מרכז מסירה לחלוקת דואר רשום וחבילות. רכב דואר נע פוקד את הישוב כל יום, חמישה ימים בשבוע. רכב דואר נע שמגיע לישוב מוסר למחלק את הדואר של הישוב ואף נותן שירותי בנק הדואר מהמקום בו הוא נמצא. ישנה מערכת ממוחשבת ברכב דואר נע שמיועדת לבצע פעולות בנק הדואר. שירותי דואר ניתנים ביישובים הסמוכים”.

למרבה הצער, תשובה זו חושפת בורות מוחלטת של חברת דואר ישראל על היקף הכשל החמור שממנו סובלים התושבים בכל הקשור לשירותי דואר ביישוב.

ראשית, צור הדסה אינו יישוב קטן אלא הוא גדול פי שלושה מיישובים כמו בית זית או הר אדר, שבהם יש שירותי בנק הדואר מזה שנים רבות. שנית, אין שחר לטענה שרכב דואר נע נותן שירותי בנק הדואר לתושבים. זה מעולם לא קרה ! ולבסוף, הגיע הזמן שבחברת דואר ישראל יתעוררו ויזדרזו לתקן את הכשלים שגורמים לנזק חמור בשירות לתושבי צור הדסה.

פניות של 'בקיצור' למשרד התקשורת לא הניבו כל תגובה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?