דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 02 בדצמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עובדת פנסיון כלבים שהותקפה ע"י כלב מסוכן: חיי נהרסו

הצעירה שהותקפה בצילום שנעשה עם הכלב, זמן קצר לפני התקיפה (באדיבות עו"ד קראוס)

צעירה שננשכה באכזריות על ידי כלב מסוכן מגזע מסטיף טיבטי במהלך עבודתה בפנסיון כלבים טוענת כי בעקבות התקיפה חייה נהרסו והיא הפכה לשבר כלי. הצעירה הגישה בימים אלה, באמצעות עו"ד גיל קראוס, תביעת פיצויים בהיקף של 2.5 מיליון שקלים נגד הבעלים של הפנסיון ונגד חברת הפניקס המבטחת אותו.

על פי התביעה, הצעירה הועסקה בפנסיון כלבים "דוגוויל" שנוהל בצומת רופין בעמק חפר. באחד הימים, ניגשה הצעירה לנקות את החצר, בה שהה הכלב, כשלפתע הוא התנפל עליה, הפיל אותה ארצה והחל נושך אותה בכל גופה, תוך שהוא נועל את ראשה בין לסתותיו בעוצמה רבה. הצעירה, כך נטען, הצליחה לזעוק לעזרה, ועובד אחר, שנחלץ לעזרתה, ננשך אף הוא. רק בכוחותיה האחרונים ולאחר שהעובד הנוסף היכה את הכלב בעזרת כלי עבודה, הצליחה הצעירה להימלט מהחצר שבה שהה הכלב.

בתביעה נטען, כי לצעירה נגרמו נזקי גוף קשים ביותר, בהם פצעי נשיכה משמעותיים בראשה, אוזנה השמאלית נתלשה במלואה, חתכים עמוקים לאורך יד שמאל ועוד. היא הובהלה אל בית החולים שיבא, שם עברה ניתוח לשחזור עצבי ומבני של אוזנה, וכן תפירה של החתכים הגדולים בראשה.

בכתב התביעה שהגיש עו"ד גיל קראוס נטען כי השארת כלב מסוכן שכזה בפנסיון כלבים לאורך זמן רב, ובלי מתן הדרכה מתאימה או אזהרה או אמצעי מגן לעובדים המטפלים בו - גובלת ברשלנות פושעת מצד בעלי הפנסיון. רשלנות זו גרמה לתובעת פגיעות קשות ובהן: הפרעה פוסט טראומטית, התקפי חרדה ופחדים, והתפרצות של מחלת פסוריאזיס.

"מדובר בכלב בעל רמת סיכון גבוהה ביותר, אשר התנהגותו ואופיו מאפיינים כלב לחימה", בתביעה טוען עו"ד קראוס, "זן כלבים זה ידוע בתוקפנותו, וברור שאינו מיועד לגידול במקום שבו שהה". בתביעה נטען עוד, כי לא הייתה זו הפעם הראשונה שבה הכלב תקף אדם, וכי כמה חודשים לפני האירוע, נשך הכלב עובד אחר בפנסיון, בשעה שנכנס לתת לו אוכל. "כל זה לא הפריע לנתבע להמשיך בהתנהגותו הרשלנית, לא לעשות דבר ולהתעלם ממסוכנותו הברורה של הכלב".

לטענת עו"ד קראוס, בעקבות האירוע הפכה הצעירה לשבר כלי, נאלצה להפסיק את לימודיה, עלתה במשקל בצורה קיצונית, עובדת בעבודה מינימלית שלא דורשת ממנה מאמצים מיוחדים, לא מצליחה ליצור קשר זוגי והפכה לתלותית מאוד, בעיקר בהוריה ובני משפחתה הקרובה.

בשל הנזקים הקשים, ובשל גילה הצעיר, הגיש עו"ד קראוס תביעה בשמה ובשם הוריה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ובה הוא דורש פיצוי מבעלי הפנסיון לכלבים ומחברה הביטוח המבטחת אותו בסך של למעלה מ-2.5 מיליון שקלים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?