דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עוד מהלומה למטה יהודה: אזור פיתוח א' במבשרת ציון

פארק מסחר והייטק שיוגדר כאזור פיתוח א' יוקם במבשרת ציון וזאת כחלק משיתוף פעולה עם עיריית ירושלים, כך נודע השבוע. הדבר מהווה מהלומה נוספת לשטחי התעשייה והמסחר של מטה יהודה, זאת לאחר שבית שמש קיבלה מעמד של אזור פיתוח א' בשבוע בעבר.

ביום שלישי (1.6) הודיעה ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, כי בכוונת העירייה לשתף פעולה עם מועצה מקומית מבשרת ציון ולהקים במחצבה הנטושה שבדרום מערב מבשרת, אזור תעסוקה והייטק, כולל מלונאות, על שטח של 280 דונם. היקף הבינוי במתחם החדש יעמוד על שטח של 450 אלף מ"ר.

מעיריית ירושלים נמסר כי המטרה היא "להפוך את אזור ירושלים ומבשרת ציון למוביל בתחומו בארץ". בהודעה נמסר כי הרשות לפיתוח ירושלים תקדם את תכנון וביצוע המתחם עבור הרשויות, וכן תנהל את המתחם, לאחר הקמתו. כמו כן, ההכנסות מארנונה והיטלי השבחה, יחולקו בין הרשויות באופן שווה.

העיתון הכלכלי "גלובס" טען כי התכנית להקמת המתחם המהווה שינוי של תב"ע קיימת ביוזמת רשות מנהל מקרקעי ישראל (רמ"י), שקידמה תכנון של בנייה למגורים במקום.

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, פירסם בדף הפייסבוק שלו הודעה הטוענת כי אזור התעשייה החדש יזכה למעמד של אזור פיתוח א', דבר הצפוי להעלות באופן משמעותי את האטרקטיביות שלו ליזמים.

"בהתאם למתווה שסוכם, יינתנו הטבות ותמריצים ליזמים ותאגידים - איזור פיתוח א', שיעורי מס מופחתים, מענקים ועוד...ההכנסה השנתית הצפויה למועצה המקומית מבשרת ציון עם אכלוס כל שטחי המסחר, נאמדת בעשרות מיליוני שקלים, שיושקעו - בתשתיות, בנראות היישוב, בחינוך, בתרבות ובספורט ושדרוג סל השירותים לתושבים. המתווה יובא לאישור מליאת המועצה הקרובה", כתב שמעון לתושבי מבשרת.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אזור התעשייה הייחודי אשר מקודם בימים אלו יחד עם המועצה המקומית מבשרת ציון, הוא בשורה גדולה לתושבי אזור ירושלים כולו. המתחם יציע אפשרויות תעסוקה נוספות לכלל אוכלוסיית האזור ואבן שואבת להיי-טק הישראלי. עיריית ירושלים תמשיך לפעול לקידום מתחמי תעסוקה ושיתופי פעולה לטובת כלל תושבי העיר ירושלים ואזור ירושלים כולו".

ההודעה מהווה מהלומה נוספת לאזורי התעשייה והמסחר של מטה יהודה הפרושים במרחב שבין מבשרת ציון לבין בית שמש. בשבוע שעבר העניק משרד הכלכלה מעמד של אזור פיתוח א' לעיר בית שמש למשך שנתיים. עם ההודעה הנוכחית צפויים אזורי התעשייה של מטה יהודה לאבד את האטרקטיביות שלהם וזאת משום ששיעורי המס והמענקים שיינתנו ליזמים שיבנו באזורי הפיתוח א' הם משופרים בהרבה מאלה שבאזורי התעשייה של מטה יהודה.

ממטה יהודה לא התקבלה תגובה לידיעה.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?