דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 16 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עו"ד תובע את המשטרה: שוטרת השפילה אותי בפומבי

שוטרת במשטרת ישראל (למצולמים בתמונה אין קשר לכתבה) 

 

עו"ד הגיש תביעת לשון הרע כנגד שוטרת במשטרה וכנגד מעסיקתה, משטרת ישראל, בטענה כי היה קורבן להשפלה, לביזוי ולהוצאת דיבה אשר גרמו לו נזק חמור.

עו"ד א.ב., המתגורר במבשרת ציון, טוען כי לפני כשנתיים, ב-11 נובמבר 2018, הוא פסע לתומו ברחוב ראשי בשכונת גילה בירושלים, אשר בו בוצעה אכיפה של חוקי חניה על ידי צוות ובו פקח של עיריית ירושלים המלווה על ידי השוטרת מ"כ (שמה המלאה שמור במערכת) ועל ידי שוטרת מתלמדת.

לדבריו, במהלך רישום דו"ח לנהג אלמוני, שאין לו כל קשר אליו, התפתח בין האדם לבין השוטרת דין ודברים, וחבר של אותו אלמוני, צעק לשוטרת תוך שהוא מצביע עליו: “תשאלי אותו...הוא עורך דין...”. בעקבות זאת, פנתה אליו השוטרת מ"כ ושאלה אותו מה הוא ראה.

עו"ד אורי אורם

 

לאחר שהתשובה שלו לא נשאה חן בעיני השוטרת, כך נטען בכתב התביעה, החלה השוטרת לתקוף אותו באופן אישי תוך שהיא מעכבת אותו ללא סיבה, וזאת כאשר היא יודעת שאין לו כל קשר לאירוע.

בשלב מסוים, טוען העו"ד, הוא ביקש מהשוטרת להזדהות ובתגובה סירבה זו להזדהות והורתה לשוטרת המתלמדת לצלם את האירוע.

בכתב התביעה, שהוגש על ידי בא כוחו של המתלונןי, עו"ד אורי אורם, נטען כי השוטרת מ"כ, “...הטיחה בו כשהיא לעיני כל הנוכחים, תוך שהיא מסתובבת במעגלים ומנצלת את היותה שוטרת בתפקיד ובמדים, וקוראת בקריאות גנאי לעבר התובע כגון: "עו"ד דמיקולו", "אתה לא מבין כלום כדאי שתחזור ללמוד משפטים", “אתה נותן עדות שקר ותיאסר למשך שנתיים", “אתה מתחזה לעו"ד", "שקרן" ועוד אמירות ברוח הדברים הללו".

"מצאתי את עצמי מבוזה ומושפל במשך דקות ארוכות לעיני הנוכחים”, טוען עו"ד א.ב.  בכתב התביעה, "כשבין הנוכחים היה גם לקוח עבר שלי...כל פניותיי ותחינותיי לא הועילו...מפגן הראווה שערכה הנתבעת נועד לפרוק את זעמה עלי רק בשל העובדה שמדובר בעו"ד שרחמנא ליצלן העז לענות לשוטרת תשובה שלא לרוחה”.

לטענת העו"ד \הוא הגיש תלונה כנגד השוטרת מ"כ במחלקת תלונות הציבור של משטרת ישראל, ובחקירתה היא הודתה במקצת הדברים שאמרה לו והכחישה את השאר. לדבריו, בתום החקירה הודיעה לו המשטרה כי הוחלט לנקוט צעדים משמעתיים כנגד השוטרת מ"כ אך במקביל נקבע כי "התנהלותו באירוע יש בה משום מעשה פלילי...”. קביעה זו גרמה לו לתחושה ש"חרב עליו עולמו".

בכתב התביעה נטען כי השוטרת מ"כ ביצעה עוולה כלפי התובע וזאת "באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע והכל תוך ניצול סמכותה...כשוטרת במשטרת ישראל ובמטרה לבייש את את התובע ואת היותו עו"ד". כמו כן נטען כי המשטרה, כמעסיקתה של השוטרת, חבה אף היא בפיצויים. עו"ד בן אישטי דורש פיצוי בהיקף של 142 אלף שקל.

עדיין לא הוגש כתב הגנה.

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?