דלג לתוכן העמוד
יום שני, 09 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עידו קרשון מנטף זכה במדלית זהב באולימפיאדה הבינלאומית למתמטיקה

בנוסף, כל חברי הנבחרת הישראלית זכו במדליות: 3 מדליות כסף ו- 2 מדליות ארד

בתמונה: חברי הנבחרת עטורת המדליות (מימין לשמאל): שבו רגבים, עידו קרשון, רועי סיני, איתי יהודה, ליאור הדסי ושחר פרידמן. צילום: מרכז מדעני העתיד

נבחרת ישראל במתמטיקה רושמת היום (22.7) הישג אדיר באולימפיאדה הבינלאומית במתמטיקה, שהתקיימה במהלך השבוע האחרון בעיר באת' באנגליה עם גריפת 6 מדליות אולימפיות.

חברי הנבחרת: עידו קרשון מנטף - מדלית זהב, שבו רגבים מכפר סבא- מדלית כסף, רועי סיני מכפר אורנים - מדלית כסף, ליאור הדסי מהוד השרון - מדלית כסף, שחר פרידמן מרחובות - מדלית ארד, איתי יהודה מגני תקווה - מדלית ארד.

השנה התקיימה האולימפיאדה הבינלאומית ה- 60 במתמטיקה בבאת' באנגליה ולקחו בה חלק 621 צעירות וצעירים מ- 112 מדינות ברחבי העולם. מדינת ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 1979 ולאורך השנים הגיעה להישגים משמעותיים: 13 מדליות זהב, 52 מדליות כסף, 96 מדליות ארד ו- 23 ציונים לשבח.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת הנבחרות להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות. נבחרת ישראל במתמטיקה הוכשרה בבית הספר למדעי המתמטיקה ובאוניברסיטת תל אביב לנוער בראשות היו"ר האקדמי, פרופ' אילון סולן, מאמן הנבחרת, לב רדזיוילובסקי ובליווי דן כרמון.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב:" ההישג של המשלחת במתמטיקה מצטרף להישג האדיר של ישראל באולימפיאדה לפיזיקה, ומציב אותנו בשורה הראשונה של עולם המדע. אני מברך את התלמידים שלנו ואת המאמנים שהכשירו אותם על ההישג המרשים. ההישג הזה הוא רק ראשיתו של דרך

שהזוכים חותמים. אני בטוח שהם יעמדו בחזית המדעית העתידית שעוד תחולל שינויים גדולים שיתרמו לקידומה של מדינת ישראל".

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "אני מברך על ההישגים המרשימים של נבחרת ישראל במתמטיקה ועל היכולות הגבוהות שהפגינו תלמידי ישראל למול תלמידים מכל העולם. מרכז מדעני העתיד מוביל בשותפות עם משרד החינוך את הכשרת נבחרות ישראל במדעים במטרה להעניק לתלמידים את ההכשרה ברמה הגבוהה ביותר, שתסייע להם להמשיך לפרוץ את הדרך ולהגיע להישגים אישיים ולאומיים".

הערב, בשעה 22:00 הלילה, עם נחיתת נבחרת ישראל במתמטיקה, תתקיים קבלת פנים חגיגית בנמל התעופה בן גוריון. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?