דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 15 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עין נקובא: הרקע לאירוע הדריסה – עימות על חסימת חניה

המשטרה חושדת כי אירוע הדריסה החמור שהתרחש ביישוב עין נקובא בחודש שעבר היה על רקע עימות בנושא חסימת מקום חנייה, שהתפתח בין נהג הרכב הדורס לבין צעירה מקומית ובני משפחתה. השבוע הוגשה הצהרת תובע של הנהג החשוד בדריסה ובמקביל גם נעצר תושב הכפר בחשד שהיה חלק מקבוצת תושבים שתקפה את הנהג.

כזכור, ביום שבת לפני כחודש (25.5) בשעות הצהרים החל דין ודברים בין צעיר תושב מזרח ירושלים לבין תושבים ביישוב. חילופי הדברים התלהטו ובשלב מסוים יצא אל הרחוב תושב היישוב, בן 81, יוסוף עטווה עוודאללה, יחד עם בנו והשניים ביקשו מהמעורבים בעימות להירגע בשל חג הרמדאן.

מעדויות של תושבים עולה כי הצעיר ממזרח ירושלים החל בנסיעה עם רכבו לכיוון היציאה מהיישוב, אך בשלב מסוים עשה פרסה, האיץ את הרכב וניסה לפגוע בקבוצת התושבים שעמדה ברחוב. בעוד הצעירים ממהרים להימלט מהמקום, הקשיש בן ה-81 ובנו לא הצליחו להימלט ונפגעו. הם אושפזו בבית חולים, הבן שוחרר עם פגיעה בכתף ואילו אביו נאלץ לעבור ניתוח, ואושפז למשך כשבוע. למקום הוזעקה משטרה והנהג נעצר.

 

“קשה לטעון שהמעשה בוצע מתוך הגנה עצמית". הפצוע באירוע הדריסה, יוסוף עטווה עוודאללה

מהדיון בבקשה להארכת מעצרו של הנהג הפוגע עולה כי המשטרה סוברת שהאירוע החל כאשר צעירה תושבת עין נקובא, התלוננה בתחנת המשטרה הראל על כך שרכב חסם את החניה שלה. על שמשת הרכב היה מונח פתק ועליו מספר הטלפון של בעליו.

לטענת הנהג, פארס אבו סנינה, תושב שכונת שייח' ענבר במזרח ירושלים, בן 26, הוא קיבל שיחות טלפון מאיימות שדרשו ממנו להגיע ולפנות את הרכב שלו. כאשר הגיע לרכבו, הוא גילה ששמשות הרכב נופצו, ופרץ עימות קולני בינו לבין המתלוננת, שבו השתתפו גם בני משפחתה.

לדברי המשטרה, לידי החוקרים הגיע סרטון שבו רואים אנשים מתגודדים סביב הרכב החונה וגורמים נזק לשמשותיו. מאוחר יותר, רואים את בעל הרכב מגיע אליו, אוחז במוט ברזל, מתעמת עם אחיה של המתלוננת, נכנס לרכב, נוסע לכיוון היציאה מהיישוב, ואז עושה פניית פרסה ופוגע בקשיש ובבנו, שכלל לא היו קשורים לוויכוח על החניה.

בא כוחו של אבו סנינה טען כי מדובר באדם נורמטיבי, וכי האירוע התרחש בעת שהוא עבד אצל בני משפחתה של המתלוננת, וכי הוא הותקף על ידי תושבים וספג מכות בפניו, בכתפו ובגפיו התחתונות, חש בסכנת חיים, והדריסה התרחשה כאשר ניסה להימלט מהיישוב. “התנפלו עליו, שברו לו את הרכב, תקפו אותו בפנים, שברו לו את המשקפיים...רצה לצאת משם, מדמם, יש לו טשטוש ראייה...”.

השופט שדן בבקשה להארכת מעצר קיבל את הבקשה של המשטרה והאריך את מעצרו של אבו סנינה בשלושה ימים נוספים כשהוא קובע כי "צפיתי בדיסק המתעד את אירוע הדריסה והבריחה ולטעמי יקשה לטעון שהמעשה בוצע מתוך הגנה עצמית...מדובר באירוע אלימות חמור, דריסה באמצעות רכב". מאוחר יותר הוגשה הצהרת תובע כנגד החשוד בדריסה, ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום.

במקביל, עצרה המשטרה את תושב עין נקובא, חמודה עוודאללה, בטענה כי היה שותף לתקיפתו של נהג הרכב הדורס.

"מדובר באחד האנשים שתקפו את נהג הרכב ושברו את רכבו באירוע שקדם לדריסה", טען נציג המשטרה וביקש מבית המשפט להורות על מעצר בית ועל הפקדת ערבות. בית המשפט קיבל באופן חלקי את בקשת המשטרה והורה על מעצר בית עד תאריך ה-18.6, והפקדת ערבות עצמית וערבות צד ג' ע"ס 5,000 שקל להבטחת התייצבותו לחקירה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?