דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עין נקובא: פינוי מסגריה שהוקמה על אדמות מדינה

המסגרייה פורקה והמבנה נהרס. שטח המסגריה הלא חוקית בכפר עין נקובא

מסיג גבול, שניסה להשתלט על אדמת מדינה בכפר עין נקובא פינה את הקרקע עליה הקים עסק בלתי חוקי, בעקבות פעילות אכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל שבוצעו בסיוע שוטרי תחנת הראל במבשרת ציון.

הפלישה לאדמות המדינה, בשטח של כ-1,000 מ"ר, אותרה במסגרת פעילות לניטור עבירות מקרקעין של מפקחי רשות מקרקעי ישראל. המפקחים גילו כי הפולש הקים על הקרקע מסגריה כל זאת ללא היתר ובניגוד לחוק.

מפקחי רמ"י מסרו לפולש התראה לפיה עליו לפנות את המסגרייה מהשטח והבהירו לו כי אם לא יעשה כן, יפונה עפ"י החוק בליווי משטרה. לאחר שהפולש לא פינה את המסגרייה, הוציאו המפקחים נגדו צו סילוק פולשים וכמו כן הוגשה כנגדו תלונה במשטרה בתחנת הראל שבמבשרת ציון.

המפקחים והשוטרים הבהירו לפולש כי הסגת גבול, היא עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל, וכי כאשר פולשים אינם נשמעים לאזהרות ולא מפנים את הקרקע בעצמם הם מפונים מהקרקע בליווי המשטרה, ובנוסף מוגשות נגדם גם תביעות כספיות להחזר דמי השימוש בקרקע ועלויות הפינוי הנגרמות לקופת המדינה.

לאחר שהבין את נחישותם של המפקחים והשוטרים, העדיף הפולש לפנות את הקרקע בעצמו. הוא פירק את המסגרייה, הרס את המבנה, פינה את כל הציוד והחזיר את הקרקע אותה תפס לקדמותה ולידי המפקחים והמדינה. מפקחי רמ"י החזירו את הקרקע למאגר הקרקעות הציבורי והציבו במקום שילוט המתריע מפני פלישות חוזרות.

יואב ששון, מנהל מרחב ירושלים בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "מדובר בפולש שניסה להפעיל עסק על הקרקעות הציבוריות מבלי לשלם על כך את התמורה הראויה לקופת המדינה. כמובן שמעבר לנושא הפשיעה הכלכלית שבניסיון ההשתלטות על אדמות המדינה מדובר גם בבנייה בלתי חוקית ללא היתר בנייה ובהפעלת עסק ללא רישיון, על כל הסכנות הבטיחותיות המשתמעות מכך. מפקחי רשות מקרקעי ישראל מסיירים ברחבי הארץ במטרה לאתר מסיגי גבול ולפנותם לפי החוק ולטובת הציבור כולו. אנו קוראים לציבור לדווח על כל חשד להסגת גבול בקרקע הציבורית באמצעות אתר האינטרנט של רשות מקרקעי ישראל".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?