דלג לתוכן העמוד
יום שני, 27 בינואר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושב עין נקובא נעצר בחשד לתקיפת קשישה

תושב עין נקובא, ד.ע. 48, נעצר בסוף השבוע שעבר בחשד שתקף קשישה כבת 89, חסרת ישע וגרם לה לחבלות במוסד סיעודי בו עובד.

חקירת המשטרה נפתחה ביום שישי האחרון (25.10.19) לאחר דיווח שהתקבל אודות חשד כי אחד העובדים במוסד המטפל בקשישים באחד היישובים במטה יהודה, תקף והתעלל בקשישה כבת 89 השוהה במקום וגרם לה לחבלות בפניה.

החוקרים שאיתרו את כתובתו של החשוד עצרו אותו לחקירה כבר באותו היום בחשד לתקיפה חסר ישע ותקיפה ע"י אחראי.

החשוד מועסק במוסד הסיעודי מזה כ-15 שנים. בלילה שבין שני לשלישי בשבוע שעבר (21-22.10) ניגש החשוד לאחד הקשישות המטופלות על ידו, וכאשר ביצע פעולה של הפיכתה היא קיבלה מהלומה בפניה. סניגורו של החשוד טוען כי המכה הגיעה ממעקה המיטה בעוד שלפי טענת חוקרי המשטרה החשוד ביצע עבירה של תקיפה כלפי המטופלת.

אילוסטרציה

במהלך הדיון טען הסניגור כי מדובר באדם נורמטיבי, סב לחמישה נכדים, שבמשך שנות עבודתו במוסד לא הופנתה אליו כל תלונה: “הוא ניסה להרגיע אותה...”, טען הסניגור, “...שם לה כריות להפוך אותה, רואים במצלמות, ולא בכוונה קיבלה מכה מהמעקה".

החשוד הובא במוצאי השבת בפני בית משפט השלום בירושלים, שהחליט לשחרר אותו למעצר בית. חוקרי המשטרה הגישו ערר על שחרורו, והוא הובא בפני בית המשפט המחוזי בירושלים להארכת מעצר. "מדובר על אירוע אלימות חמור כנגד חסרת ישע (קשישה) שלא מסוגלת להגן על עצמה", טענה המשטרה בבקשה להארכת המעצר, “קיימת מסוכנות גבוהה מצד החשוד להישנות של מעשים כגון אלו אם ישוחרר".

המשטרה הציגה לפני בית המשפט סרטון וטענה כי התנהגותו של החשוד מעידה על "בעיה של ממש, תפיסתית, ערכית, והתנהגותית... מדובר בפגיעה מודעת ושקולה בקורבן חסר אונים ו"פגיע" פיסית ונפשית, כשהפוגע מודע לכך ומנצל זאת".

בתום הדיון החליט בית המשפט המחוזי בירושלים, לקבל את ערעור המשטרה, והאריך את מעצרו של החשוד, מאוחר יותר הוארך מעצרו ביומיים נוספים.

ביום רביעי, 30.10, הודיעה המשטרה כי הוגשה הצהרת תובע כנגד החשוד, ומעצרו הוארך שוב, לאחר ערר נוסף שהגישה המשטרה לבית המשפט המחוזי. מהמשטרה נמסר כי כתב אישום יוגש ככל הנראה ביום חמישי השבוע.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?