דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 02 בדצמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עין ראפה: קוראים למשטרה ללכוד את הבריונים שפגעו באוטובוס

‏‏זגוגית מנופצת בדלת האוטובוס בעין ראפה

נהג אוטובוס של חברת תנופה שפעל בקו 188 הותקף השבוע (15.11) והאוטובוס נרגם באבנים במהלך נסיעה שגרתית ביישוב עין ראפה. חברת תנופה הודיעה בתגובה על הפסקת התחבורה הציבורית ביישוב. יו"ר הוועד המקומי, זכריה ברהום, טען כי האבנים הושלכו על ידי זרים שאינם תושבי היישוב.

מהמשטרה נמסר כי האוטובוס יצא מהתחנה המרכזית בירושלים כשעליו שלושה צעירים. אחד מהם ירד בכניסה לעין נקובא, השני ירד בכניסה לעין ראפה והשלישי המשיך עם האוטובוס לכיוון חניון האוטובוסים הנמצא בלב היישוב עין ראפה.

בשלב מסוים בנסיעה הצעיר דרש לרדת מהאוטובוס וכאשר לא נענה, הוא החל לקלל את הנהג, שלף מיכל גז פלפל והתיז לעברו. הנהג הצליח להחנות את האוטובוס ואז הגיע הצעיר עם עוד שלושה מחבריו והללו החלו להשליך אבנים על האוטובוס כשהם מנפצים את שמשותיו. בסריקות שערכו השוטרים מיד לאחר האירוע, לא אותרו חשודים אך בעקבות החקירה שנפתחה נעצרו ביום רביעי (17.11) שני חשודים. 

דובר הוועד המקומי עין ראפה, ראיד ברהום אמר כי לא מדובר בצעירים שהם בני היישוב אלא ככל הנראה מדובר בשוכרים. "אנו מזועזעים מהמקרה הזה ומגנים אותו בכל תוקף", הדגיש ברהום, "את האלימות הזו צריכים לגדוע עכשיו ומהר. אנו קוראים למשטרה למצוא את הבריונים שעשו זאת ולמצות איתם את הדין".

ברהום אמר שהחלטת חברת "תנופה" לעצור את התחבורה הציבורית היא "עונש קולקטיבי" ואמר כי אין לזה מקום. "אירוע של בריונות בתחבורה ציבורית מתרחש למרבה הצער ביישובים רבים ברחבי הארץ ולא מפסיקים על כל אירוע כזה את התחבורה. במיוחד כאשר מדובר ביישוב מבודד שהתחבורה הציבורית מהווה לו עורק חיים חיוני".

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "האירוע החמור טופל באופן מיידי ע"י המועצה בשיתוף פעולה עם המשטרה אל מול חברת האוטובוסים "תנופה" ומשרד התחבורה. יחד עם זאת המועצה עשתה את מירב המאמצים להחזיר לסדרה את פעילות הקווים וממחר התחבורה חוזרת לפעילותה. ראש המועצה ניב ויזל והמועצה מגנים כל מקרה של אלימות". 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?