דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 06 ביוני 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תדהמה בעין ראפה: יו"ר הוועד התפטר

עשו לי מחטף. עלא ברהום

תדהמה ביישוב עין ראפה לאחר שנודע כי יו"ר הוועד בשנים האחרונות, עלא ברהום, התפטר מתפקידו וכי במקומו התמנה סגנו, זכריה ברהום. עלא הוא אחד מאנשי הציבור הצעירים והבולטים במטה יהודה מהמגזר הערבי.

ההתפטרות הייתה ביום ששי האחרון (5.7). מקורות בעין ראפה קושרים את התפטרותו של עלא לביקורת של גורמים ביישוב על תמיכה שהביע בעבר במנהל תיכון ברנקו וייס עין נקובא – עין ראפה. מקורות אחרים טוענים כי הרקע להתפטרות הוא ההישגים של עלא בניהול היישוב, שגרמו לנבחרי ציבור להתקנא בו.

בבחירות האחרונות זכתה רשימתו של עלא ברהום בשלושה נציגים בוועד המקומי המונה חמישה חברים. הוא נבחר ברוב קולות לכהונה נוספת כיו"ר הוועד. לדברי עלא, התכנית שלו הייתה לחזק את חברי הוועד ולתמוך בהם באופן כזה שכל אחד מהם יוכל לשמש בבוא העת כיו"ר הוועד, וזאת מכיוון שיש לו תכניות אישיות. אך המציאות הוכיחה כי התמיכה הזו הייתה בעוכריו.

בשיחה עם 'בקיצור' מנה עלא את הישגיו בקידום עין ראפה: התמודדות עם משבר חוב המים ל"מקורות" והקטנתו מ-700 אלף שקל לכחצי מיליון שקל (“השנה אנחנו אמורים לסגור את החוב"), קידום התביעה כנגד אגודת המים האזורית מי"מי, הקטנת היקף גניבות המים, הגדלת אחוזי המשלמים ארנונה ומסי ועד, טיפוח החינוך ואף הענקת מלגות לסטודנטים (שהתרחשה רק בשבוע שעבר).

צריך להיות תקיפים. זכריה ברהום

"קיבלתי לידי ועד שהתנהל באופן פרימיטיבי וכיום יותר מ-80% מהתושבים מרוצים וגאים ביישוב שלנו", אמר עלא, “אני לא מבין את חברי הוועד שפעלו להדיח אותי ולא יודע לאן יו"ר הוועד החדש רוצה לקחת את היישוב. הוא היה הסגן שלי ונתתי לו סמכויות לפעול באופן עצמאי, אבל זה לא הספיק לו. באותו זמן הוא כבר בדק איך אפשר להדיח אותי. הוא חבר לשני חברי ועד אחרים כדי לעשות מחטף".

היו"ר החדש, זכריה ברהום, אמר כי הסיבה להדחתו של עלא הייתה כי "הוא לא מתפקד כמו שצריך".

"יש בעיות עם הבית ספר, המים והתשתיות", אמר זכריה, "שום דבר לא זז. עלא עשה החלטות לבד, לא מתייעץ. מרגיש את עצמו שאין לו תחליף. עבדתי בשבילו בבחירות והוא לא שם קצוץ. מעניין אותו מסיבות, מחלק מלגות לסטודנטים, אבל הכפר על הפנים. יש חוב מים, גביית ארנונה רק 50%, יש גניבות מים. זה הפקרות. צריכים להיות תקיפים אבל הוא מוותר לאנשים. הוא בחור טוב אבל עם זה לא מגיעים למכולת".

מקורות בעין ראפה אמרו כי הדחתו של עלא תפגע ביישוב וכי הם היו מצפים כי הנהלת המועצה האזורית מטה יהודה תתערב בעניין.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?