דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עליה של 15% בזכאות לבגרות במטה יהודה

תלמידי התיכון במועצה האזורית מטה יהודה סיימו את שנת הלימודים תשע"ח עם עליה חדה של לפחות 15% בזכאות לבגרות. ממוצע הבגרות בחמשת התיכוניים במועצה עומד בתום מועדי א' על 78.5% זכאי בגרות. במטה יהודה מדגישים כי עם השלמת הבגרויות במועד החורף צפוי הממוצע לעלות ב- 3-5 אחוזים.

במטה יהודה פועלים חמישה בתי ספר תיכוניים: הישיבה התיכונית אמ"ית נחשון, תיכון הר-טוב, התיכון הניסויי חקלאי בעין כרם, תיכון ברנקו וייס עין נקובא-עין ראפה ותיכון ברנקו וייס אור.

שיפור מטאורי בזכאות לבגרות. מנהל ברנקו וייס אור, עידו אהרונוביץ'

לפי נתוני משרד החינוך סיימו בתי הספר את מבחני הבגרויות עם ממוצע הבגרות כדלהלן:  אמ"ית נחשון (94%), תיכון הר-טוב (88%) ברנקו וייס תיכון אור (88%), ניסויי עין כרם (75%), ברנקו וייס עין נקובא-עין ראפה עם (48%). עין כרם ועין נקובא-עין ראפה שיפרו את שיעור הזכאות שלהם ב-10% ביחס לשנה קודמת. תיכון אור הציג שיפור מטאורי של למעלה מ-45% בזכאים לבגרות. התוצאות הרשמיות יפורסמו ע"י משרד החינוך בחודש הקרוב.

במטה יהודה השתבחו בהישגי הבגרות ומסרו: "התוצאה מעידה על ההצלחה של הדרך החדשה שהמועצה מנהיגה במערכת החינוך של מטה יהודה, החל מפיתוח תכניות טכנולוגיות חינוכיות וחדשניות ומאיצים דיגיטליים, הנעשים בשילוב עם מנהלי בית הספר והצוות החינוכי. דוגמא למאיץ דיגיטלי יש בתיכון עין נקובא-עין ראפה, שם מתקיים מיזם חברתי סביבתי במסגרתו מבצעים התלמידים מחקר. תוצאות אלה, הינן ללא ספק פרי עשייה והשקעה של המועצה בשנתיים האחרונות, בעזרת צוותי החינוך כולם, החל ממנהלי בתי הספר עד לצוות המורים".

ראש אגף החינוך במטה יהודה, ניב בר גיא: "הישגים אלה הם תוצאה ישירה של השקעה בתחום החינוך מצד המועצה ובעיקר קשורה בהובלה ומנהיגות משמעותית של מנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים שמלווים את התלמידים. אני שמח לראות שתלמידינו מממשים את הפוטנציאל הגלום בהם, ומחכה לראותם בשנת הלימודים תשע"ט שמתחילה שבוע הבא".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?