דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שדה עם 200 שתילי מריחואנה התגלה ליד תירוש

רק לפני כשבוע נחשפה במושב עמינדב מעבדה לגידול מריחואנה ובה 160 שתילים והנה חשיפה נוספת: משטרת מטה יהודה חשפה בסוף השבוע שדה מריחואנה ובו כ-200 שתילים שגודלו וטופחו סמוך למושב תירוש ועצרה מספר חשודים, אחד מהם תושב תירוש בחשד כי הם קשורים לפרשה.

בשעות הלילה שבין יום שבת לראשון השבוע (29-30.7) פעל כוח שיטור ובילוש של תחנת מטה יהודה באזור עדולם. הכוח התמקד בנסיון לחשוף עבירות רכוש וסמים תוך שהוא נעזר באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. במהלך הפעילות הבחינו השוטרים ברכב אליו רתומה עגלה נגררת ועליה כיסוי כהה הנמצא בשטח פתוח. בבדיקה שערכו השוטרים ברכב ובנגרר, התגלו כ-100 שתילי סם מסוג 'מריחואנה' בשלבי גידול שונים. במקביל, כוח משטרה נוסף שפעל באזור, איתר שדה הנמצא בסמוך למקום בו אותר הרכב ובו הבחינו בעוד כ-100 שתילי סם נוספים שהוסתרו היטב ומערכות השקיה מתקדמות למטרת גידול.

מאוחר יותר, ביום שני בבוקר, עצרו השוטרים צעיר כבן 20 תושב מושב תירוש שנחקר בחשד לגידול הסמים והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית.

הצעיר שנעצר הוא שמעון אזולאי, יליד 1997, החשוד כי יחד עם אחרים גידל את שדה הסמים וכאשר התגלה, ניסה לשבש את הליכי החקירה ולהעלים ראיות.

לטענת המשטרה, החשודים בגידול צמחי המריחואנה התחברו באופן פיראטי למערכת השקיה השייכת לקק"ל ואף למערכת החשמל, שבעזרתה השקו וטיפלו בשדה המריחואנה.

בדיון שהתקיים בבית המשפט טען בא כוחו של החשוד כי הוא אינו הבעלים של השדה שבו התגלו צמחי המריחואנה ודרש לדעת מדוע המשטרה אינה עוצרת את בעל השדה.

בית המשפט השלום בירושלים קבע כי ישנו בסיס לחשד שאזולאי ואחרים גידלו סמים בכמות גדולה, שיבשו מהלכי משפט, העלימו ראיות, קשרו קשר לביצוע פשע, החזקה של חומר החשוד כסם וגניבה של גז, מים וחשמל. בית המשפט נענה באופן חלקי לבקשת המעצר של המשטרה והורה כי אזולאי ייעצר לשלושה ימים ( עד ה-3.8) ולאחר מכן יובא שוב לפני בית המשפט כדי לעקוב אחרי התקדמות החקירה בעניינו.

שדה מריחואנה ליד המושב. שתילים שנתפסו בתירוש

גידולי פרא

 

כזכור, לפני כעשרה ימים (יום חמישי, 20.7) פורסם ב'בקיצור' על פשיטה משטרתית על בית במושב עמינדב, שהביאה לתפיסה של "מעבדה" לגידול סמים מסוג מריחואנה. במעבדה נתפסו 160 שתילי מריחואנה והחשוד בגידולם נעצר.

בחיפוש שביצעו השוטרים בביתו של החשוד הם איתרו מעבדה לגידול מריחואנה ובה כ-160 שתילים של סם מסוג מריחואנה, ציוד תאורה וחימום, מאווררים, חומרי דישון ועוד. במהלך הפעילות נעצר החשוד כבן 52 והובא לתחנת מוריה, שם נחקר בחשד להחזקה ושימוש בסמים שלא לצריכה עצמית וגידול, ייצור והכנת סמים מסוכנים.

מחקירתו של החשוד עלה כי הוא למד באמצעות האינטרנט כיצד לבנות מעבדה בה ניתן לגדל מריחואנה ואת האמצעים לבנייתה רכש באחד הכפרים ביהודה ושומרון. החשוד הובא להארכת מעצר בפני בית המשפט.

מהמשטרה נמסר, תפיסת מעבדת הסמים מהווה נדבך משמעותי במסגרת המאבק הנחוש והמתמשך של המשטרה כנגד עבירות הגידול, סחר ושימוש בסמים מסוכנים שלא אחת מגיעים לידיהם של נערים ומהווים סכנה ממשית לחייהם ומתוך מטרה להביא את החשודים לדין.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?