דלג לתוכן העמוד
יום שני, 04 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עמית יפרח: יחידות שיטור מועצתיות יטפלו בפשיעה החקלאית

עמית יפרח (במרכז) במהלך הפגישה עם יועץ השר לביטחון פנים, ניר סגל

יו"ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ"ל תנועת המושבים, עמית יפרח, פירסם השבוע (12.1) סיכום פגישה עם המשרד לביטחון פנים, בראשותו של השר עומר בר-לב. לדבריו, סוכם על הקמת יחידות שיטור במועצות האזוריות אשר יטפלו במרחב הכפרי ויתמקדו בפשיעה החקלאית ובהגברת הביטחון האישי.

יפרח נפגש השבוע עם היועץ לענייני פשיעה חקלאית של השר לביטחון פנים, ניר סגל, אשר  סקר את הפעילויות שהמשרד לביטחון פנים מקדם בשנה הקרובה. בין הפעולות: הקמת יחידות שיטור מועצתי שיורכבו משוטרי מג"ב ופקחים של המועצות האזוריות, שיטפלו בפשיעה החקלאית ובעניינים פליליים אחרים במרחב הכפרי. בשלב הראשון מתוכנן פיילוט בשש מועצות אזוריות ובהמשך יצטרפו מועצות נוספות.

כמו כן, במשרד לביטחון פנים מתכוונים לעדכן את הוראות האכיפה המנהלית, כך שינתנו כלי אכיפה יותר אפקטיביים ומהירים ליחידות האכיפה במועצות האזוריות.

בנושא חיזוק מתנדבי "המתמיד" של מג"ב, דיווח יפרח על שיתוף פעולה של תנועת המושבים עם מג"ב, כדי לעודד גיוס מתנדבים חדשים. במקביל, סוכם על כך שבמשרד לביטחון פנים יקימו כתובת מקצועית אליה יוכלו תושבי המרחב הכפרי לפנות ולדווח על מקרים של פשיעה חקלאית בתחומי המושבים.

יפרח: "פגישה זו  הינה המשך לפגישות שערכנו בנושא עם מפקד מג״ב אמיר כהן והדיונים בהם השתתפנו בוועדה לביטחון פנים בראשות ח"כ מירב בן ארי. אנו רואים בנושא, ככזה שהטיפול בו קריטי במרחב שלנו ומצריך משאבים ואמצעים נוספים שיש לתת לאגודות ולחקלאים מצד המדינה על מנת למזער ככל הניתן את הטרור החקלאי הפוגע קשות בחקלאים רבים ברחבי ההתיישבות".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?