דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עמית יפרח נבחר ליו"ר התאחדות חקלאי ישראל

מזכ"ל תנועת המושבים מזה שנה וחצי, עו"ד עמית יפרח, נבחר לכהן כיו"ר התאחדות חקלאי ישראל, ארגון הגג של כל התנועות המיישבות והארגונים החקלאיים בארץ.

מאז שנבחר לתפקידו כמזכ"ל תנועת המושבים, התמודד יפרח יחד עם ההנהגה החקלאית עם אתגרי הקורונה ויחד קידמו נושאים רבים ומשמעותיים עבור ההתיישבות והחקלאות. בין השאר נושא הארכת מס מעסיקים לעובדים הזרים בחקלאות, פיצויים לחקלאים במושבים הפועלים תחת איחוד עוסקים על תקופת הקורונה, קבלת סיוע למגדלי התבלינים והפרחים לייצוא ועוד.

יפרח עוסק באופן אינטנסיבי מזה יותר מ-15 שנים, עוד בתפקידו הקודם כיועמ"ש וכמנהל אגף הקרקעות ואגודות השיתופיות בתנועת המושבים, בניסיון להגן על הקרקע החקלאית והשטחים הפתוחים, ולחיזוק החקלאות הישראלית והייצור המקומי. כיום הוא מכהן כמשקיף ההתיישבות העובדת בישיבות מועצת רמ״י, וזאת בהמשך להסדר שהושג בזמנו של שר האוצר הקודם, משה כחלון.

עם בחירתו לתפקיד החדש אמר יפרח: "אני מודה להנהגת החקלאים – לראשי התנועות המיישבות ולראשי הארגונים החקלאיים על בחירתי לתפקיד משמעותי לחיזוק החקלאות הישראלית. תפקידה של התאחדות חקלאי ישראל הוא בראש ובראשונה לשמור על האינטרסים של החקלאים, על כל ענפי החקלאות ולחזק את מעמד החקלאות הישראלית בכנסת ובממשלה. אנו פועלים כיום לקדם יחד עם משרד החקלאות את הנושאים שכבר התחלנו לקדם מול הכנסת הקודמת כמו חיזוק המשק המשפחתי, המשך התכנון בענף החלב ובענף ההטלה, מדיניות ייבוא מרוסנת והתנגדות להעלאת מחירי המים לחקלאות".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?