דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עמית יפרח נבחר למזכ"ל תנועת המושבים

עו"ד עמית יפרח

ועידת תנועת המושבים הכ״ד בחרה בשבוע שעבר (18.3) את עו"ד עמית יפרח למזכ״ל תנועת המושבים. הוועידה מתקיימת אחת לארבע שנים ובמסגרתה נבחרים את מזכ״ל התנועה ומוסדות התנועה.

בשל הנחיות משרד הבריאות הוועידה השנה התקיימה באופן משולב בנוכחות כ-650 נציגי 254 המושבים החברים בתנועה. הנוכחים השתתפו באירוע שהתקיים במכללת אחוה שבמועצה האזורית באר טוביה וגם באמצעות הזום.

יפרח, נשוי + 4, במקור ממושב אוהד שבעוטף עזה וכיום ממושב ערוגות, כיהן כ-15 שנה כיועמ״ש וכמנהל אגף הקרקעות ואגודות השיתופיות בתנועת המושבים והוביל להישגים משמעותיים ובהם הסכם חוזה החכירה לדורות. יפרח זכה להערכה רבה במגזר החקלאי כמי שלקח חלק בהגנת השמירה על הקרקע החקלאית והשטחים הפתוחים. לפני כשלוש שנים, בעקבות החלטה של שר האוצר דאז, משה כחלון, זכתה ההתיישבות העובדת במשקיף בישיבות מועצת מקרקעי ישראל ועו"ד יפרח מונה לתפקיד.

לפני כשנה פרש מאיר צור מתפקיד המזכ״ל לפני תום הקדנציה וירפח החליף אותו כממלא מקום. מאז כניסתו לתפקיד הגביר יפרח את סיוריו בכל רחבי הארץ, נפגש עם עשרות ועדי אגודות וקיים עשרות רבות של ישיבות עם גורמי ממשל הנוגעים לעתיד המגזר החקלאי.

בין השאר קידם יפרח את נושא הארכת מס מעסיקים לעובדים הזרים, הקפאת האכיפה של תיקון 116 לשנתיים, הארכת תוקף איוש הנחלות הלא מאוישות לשלוש שנים, הארכת המרת הנחלות בארבע שנים, היה שותף להבאת אינטרנט מהיר לכפר יחד עם משרד התקשורת, פעל למתן פיצויים לחקלאים במושבים הפועלים תחת איחוד עוסקים על תקופת הקורונה, פעל לקבלת סיוע למגדלי התבלינים והפרחים לייצוא ועוד.

עם בחירתו אמר עמית יפרח: ״מדובר במעמד מרגש מאוד עבורי. אני רואה בתפקיד מזכ"ל התנועה שליחות וזכות גדולה ואני מתכוון בתפקידי לייצג את המושבים אל מול הכנסת, הממשלה וכמובן להפוך את התנועה לכתובת מקצועית עבור חבריה. השנה היינו בלמעלה מ-100 מושבים בכל רחבי הארץ, בין הסגרים ובמהלך הסגרים והכל בשביל לתת מענה ולחזק את המושבים, החקלאות והמרחב הכפרי כולו״.

״אנו נערכים לקראת הכנסת הבאה, לקדם את הנושאים שכבר התחלנו לקדם בשנה האחרונה כמו חיזוק המשק המשפחתי, חיזוק הענפים המתוכננים, המשך תיקון 116 וביטול הותמ"לים. אני רואה בשותפים שלי במרחב הכפרי- משרד החקלאות, ראשי התנועות המיישבות, המרכז לשלטון האזורי, ראשי המועצות האזוריות, התאחדות חקלאי ישראל והארגונים כשותפים הטבעיים שלי לעבודה ולדרך״, ציין יפרח והודה לכל המשתתפים הכנס ולבני משפחתו.

בועידה בירכו מכובדים רבים ביניהם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, יו"ר הלובי החקלאי בכנסת, ח"כ רם בן ברק, ראשי המרחב הכפרי ומכובדים נוספים.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין בירך בסרטון בועידה ואמר: "אני שמח להיות כאן איתכם ולחגוג מאה שנות יישוב, צמיחה ופריחה לתנועת המושבים. תמשיכו ותזכו לממש את משימת היישוב העובד במקומות רבים ונוספים בכל חלקי ארץ ישראל. מי ייתן ודור העתיד של המושבים ימשיכו בתלם אותו חרשו ותיקי תנועת המושבים״.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר "אני מברך את ידידי ושותפי לדרך עמית יפרח, על הישגים יוצאי דופן עבור תנועת המושבים, אני סמוך ובטוח כי תמשיך לבצע את עבודתך במסירות ושליחות".

יו"ר הלובי החקלאי בכנסת, ח"כ רם בן ברק: ״אני מברך את חברי, עמית יפרח על בחירתו לתפקיד מזכ״ל תנועת המושבים. עבודתו המסורה למען המושבים במדינת ישראל ראויה להערכה גדולה״.

יו״ר מרכז השלטון האזורי, שי חג׳ג׳: ״עמית רשם הישגים רבים בתפקידיו. תנועת המושבים מתמודדת עם אתגרים רבים בעידן זה ואני מאמין שעמית יפרח הוא האיש המתאים להנהיג אותה״.

מזכ"ל תנועת המושבים לשעבר ושר החקלאות לשעבר, שלום שמחון: "עמית יפרח מסמל את כל הטוב היפה והערכי בדור הבנים של תנועת המושבים. משכיל חרוץ ערכי בן למשפחת לוחמים ועובדי אדמה ממתיישבי גבולות הארץ ושמירת אדמותיה לדורות הבאים. עמית איש של אנשים הוא מנהיגינו המחובר שורשית לחברי המושבים ולסדר יומם בהתיישבות בחקלאות ובמרחב הכפרי. נאחל לו הצלחה בהובלה בשינוי ובחילול התמורות שבדרך לשמירת מושב העובדים. עלה והגשם מנהיג שלנו ושלי".

שבועון "בקיצור" מאחל למזכ"ל הנבחר הצלחה בתפקידו. 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?