דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עסק עם מעוף

   

בבית שמש ובמטה יהודה יש אלפי עסקים קטנים המתמודדים בשוק הארצי, הבינלאומי או בשוק המקומי המורכב מאוכלוסייה מגוונת המתגוררת ברחבי האזור. סוכנות מעוף לקידום עסקים קטנים היא הזרוע של משרד הכלכלה בסיוע לעסקים אלה. הסוכנות בסניף בית שמש ומטה יהודה מעניקה ייעוץ בפתיחת עסק חדש, הגדלה והתרחבות של עסק קיים, טכניקות שיווק ומכירה ואמצעים להגיע לקהלים חדשים.

היועצים העסקיים של מעוף בית שמש מציעים 5 טיפים שלכל עסק כדאי להכיר:

בנקים

עשו סקר שוק, מידי פעם בחנו את ההטבות המגיעות לכם בבנקים השונים. מי נותן לכם תנאים יותר טובים? ריבית משתלמת יותר ופטורים מעמלות?
בחרו את הבנק שמתאים לכם ושמרו עם מנהל הבנק על יחסי אמון הדדיים. הזמינו אותו לסיור בעסק, שוחחו איתו על מצבכם הפיננסי וספרו לו מעט על התכנון העתידי. כך תוכלו להקטין את אי הוודאות של הבנק בנוגע לעסק.
עדכנו את הבנק על כל חריגה צפויה מראש בפעילות השוטפת.

לקוחות

שמרו על קשר עם לקוחות ולקוחות פוטנציאליים. אפיינו את קהל היעד שלכם ובדקו מה הם רוצים, מה הם צריכים, אילו שירותים ומוצרים חדשים אתם יכולים להציע להם.
עשו זאת באמצעות משלוח ניוזלטרים בנושאים מקצועיים, והטבות ללקוחות קבועים כגון הנחות ייחודיות. מומלץ לתחזק אתר אינטרנט עדכני ונוח לגלישה. פתחו דף פייסבוק ושמרו על זמינות תגובה מהירה בפניות גולשים לאתר ולדף הפייסבוק.

ספקים

עבודה נכונה מול ספקים חשובה מאוד לחוסנו של העסק. כמו עם הבנקים, גם בבחירת ספק בכל תחום אחר בצעו מחקר מקדים וסקר שוק, התייעצו עם קולגות על אמינות הספק וטיב השירות. בקשו כמה הצעות מחיר וערכו השוואה ביניהן.
שימו לב שבחוזה ההתקשרות עם הספק יש לכם נקודות יציאה ללא קנס וגמישות באופן ההתקשרות. מידי פעם מומלץ לעשות סקרי שוק על מגוון הספקים ולבחון האם יש בשוק אופציות משתלמות יותר עבורכם.

תזרים מזומנים

הכירו את מצבכם הפיננסי ואת תחזית תזרים המזומנים לחצי השנה הבאה לפחות. אל תגיעו למצב שבו אתם לא יודעים את תחזית תזרים המזומנים או גרוע מכך, נשארים ללא תזרים מזומנים. מומלץ להכין טבלאות אקסל המפרטות את צפי התקבולים והתשלומים או לרכוש תוכנות מתאימות לעריכת מעקב תזרים מזומנים. אל תסתמכו על דו"ח רווח הפסד אלא עקבו באופן שבועי גם אחרי טבלאות התזרים.

יעוץ מקצועי

יועצים עסקיים יכולים לסייע בדרכים רבות לעסקים חדשים ולעסקים ותיקים שרוצים להתפתח ולגדול. היו מודעים לזכויות שלכם ולהטבות שהמדינה נותנת לכם דרך מערך השטח של מעוף לעסקים. אתם זכאים לקבל שירותי ייעוץ וליווי עסקי במגוון רחב של תחומים מיועצים מומחים, במימון של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה.

  • בסוכנות מעוף מקבלים היזמים ובעלי העסקים שירותים נוספים ובהם: מיפוי ראשוני לעסק ומיקוד צרכים.

  • קורסים במגוון נושאים והדרכות קבוצתיות ופרטניות לניהול וקידום העסק.

  • התאמת יועצים מומחים לקידום העסק על פי הצורך.

  • ליווי בתהליך קבלת מימון והלוואות בתנאים מיוחדים.

  • מרכזי עסקים, מאיצים למיזמי היי-טק ועוד.

המלצה שלנו: בדקו מהן נקודות החולשה של העסק. אם אתם מרגישים צורך בייעוץ וליווי עסקי, יעוץ בנושאי אסטרטגיה שיווקית, התנהלות פיננסית, הטמעת מערכות מידע, תפעול ורצפת ייצור, תקינה, עיצוב מוצר, רישוי עסקים, פנו לסניף מעוף וממשו את זכאותכם.


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?