דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 05 ביוני 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פורום ועדי ההורים היישוביים: להחרים את מבחני המיצ"ב

מיצ"ב משרד החינוך

ההנהגה הארצית של ועדי ההורים היישוביים קוראת להורים שלא לשלוח את ילדיהם לבחניות המיצ"ב שאמורות להתקיים השבוע ובשבוע הבא. בפורום ועדי ההורים במטה יהודה תומכים בקריאה וטוענים כי יש להחזיר את מבחני המיצ"ב למצב המקורי, שבו שימשו לקביעת מדדים לצורך שיפור בלבד.

"אנו סבורים כי ראוי ונכון לקיים מדידה ובקרה של ההישגים הלימודיים בכלל ותחושת המוגנות של ילדינו במוסדות החינוך בפרט, אך בדרכים ראויות יותר אשר ימנעו שימוש לא ראוי במבחנים לצד סילוף תוצאותיהם" אמר יו"ר הנהגת ההורים הארצית, עו"ד איל בן יהודה באום, “אנו מותירים לגורמי המקצוע להיות אלו שיפתחו כלים חדשים".

בהודעת הפורום הארצי נאמר כי מבחני המיצ"ב הפכו מכלי לבחינת הישגי התלמידים ותחושת המוגנות שלהם ל"כלי מעוות ומסולף, השואב את מירב המשאבים הבית ספריים, מנקז את כל תשומת הלב הפידגוגית וגורם לתסכול רב בקרב התלמידים".

הקריאה להימנע מהשתתפות במיצ"ב מגיעה לאחר שלטענת פורום ההורים, משרד החינוך והתרבות מדיר אותם מהשתתפות בוועדה המקצועית שמונתה כדי לבחון את הנושא. “מי שבוחר להתעלם מההורים – חוטא לתפקידו", נאמר במכתב, “ההורים אינם אויב המערכת אלא חלק אינטגרלי ממנה".

לאור זאת התבקשו ועדי ההורים בבתי הספר החברים בפורום הארצי שלא לשלוח את התלמידים בבית ספרם למבחני המיצ"ב באנגלית שייערכו ביום שלישי הקרוב (14.5) ובמתמטיקה שתתקיים ביום שלישי הבא (21.5).

יו"ר הנהגת פורום ועדי ההורים במטה יהודה, דותן דוד

 

יו"ר הנהגת פורום ועדי ההורים במטה יהודה, דותן דוד, אמר כי הוא תומך בצעד המחאה: "מוסדות החינוך במטה יהודה, אשר חרטה על דגלה מצויינות והישגיות, הינה חלק בלתי נפרד מממערכת החינוך הכלל ארצית. ראוי כי לקולם של הורי התלמידים יינתן משקל ראוי ומעורבותם בנעשה תהיה חלק בלתי נפרד מכך".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?