דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 18 ביולי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פורסם שמו של האדריכל החשוד בזיוף תכניות בנייה

מעצר, חשוד עם אזיקים. (אילוסטרציה)

בית המשפט השלום בירושלים האריך היום (5.2) את מעצרו של האדריכל, מחמוד מאג'ד עוודאללה (33), תושב עין נקובא. החשוד כי זייף עשרות תכניות בנייה וגרם לבנייתם של עשרות בתים ללא אישור הנדסי.

במהלך התקופה האחרונה מנהלים חוקרי ההונאה של המשטרה חקירה סמויה בעקבות מידע שהתקבל אודות תכניות אדריכלות שהוגשו לאישור בוועדה המקומית לתכנון ובנייה במטה יהודה ובוועדות מקומיות נוספות במטרה לקבל היתרי בניה ועליהן מופיעות חותמות מהנדס מזויפות.

אתמול בבוקר (4.2.2019) עצרו חוקרי המשטרה את האדריכל העובד גם במחלקת התכנון בעיריית ירושלים. הוא נחקר בחשד לזיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד והפרת אמונים של עובד ציבור.

לדברי המשטרה, במהלך החקירה הסמויה התבהר אופן ביצוע העבירה: האדריכל החשוד הגיש בקשות להיתרי בניה לוועדות המקומיות לתו"ב באזור סובב ירושלים, כאשר חתימותיהם של המהנדסים, המהוות חלק משמעותי בתהליך אישור המבנים, מזויפות, ובפועל אותם מהנדסים מעולם לא התקשרו עם אותו אדריכל או חתמו על תכניותיו.
בדיון שהתקיים בהארכת מעצרו טענה המשטרה בחקירה אותרו כ-32 היתרי בניה עבור 69 יחידות דיור שלפי החשד אושרו בדרך שאינה חוקית, במועצה האזורית מטה יהודה.

היישובים שבהם ידוע על בתים שטופלו על ידי האדריכל הם: רמת רזיאל, אדרת, עין נקובא, עין ראפה ואפשר שגם מבנים במזרח ירושלים ובאבו גוש. שווי הנכסים מוערך במאות מיליוני שקלים.

לטענת המשטרה, האדריכל הגיש עוד עשרות בקשות להיתרי בניה באותה שיטה על סמך חתימות מזויפות, ואלו עדיין ממתינות לאישור לפני קבלת היתרי בנייה.
בעקבות החשדות לזיוף תכניות הבנייה נמצאים כעת עשרות מבנים ביישובים עין נקובא, עין ראפה ומטה יהודה בסכנת פינוי, קריסה או הריסה. בשלב זה פנו החוקרים למהנדסים וביקשו מהם לערוך בדיקות שונות למבנים שכבר הוקמו במטרה לבדוק האם הם מהווים סכנה לאלו המתגוררים בהם ולציבור.
במשטרה ציינו, עבירות של זיוף ומרמה הנוגעת לאישור מבנים טומנת בחובה סכנה מידית ומממשית למתגוררים, המשתמשים במבנים ולציבור הכללי, וכנגד עבריינים אלו הפועלים בעורמה ומסכנים את שלום הציבור נפעל על מנת להפסיק את פעילותם ולהגיע לחקר האמת בכל הכלים ולהביאם לדין בגין מעשיהם.

(עוד על הפרשה בגליון הקרוב של "בקיצור")

 

הערה חשובה: בשלב זה מדובר בחשדות בלבד,  הנחקרים על ידי משטרת ישראל. לכל אדם עומדת זכות החפות עד שתוכח אשמתו בבית המשפט. שבועון "בקיצור" מאחל לחשודים בפרשה להוכיח את חפותם במסגרת החקירה. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?