דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פטור מהיתר בנייה למתקנים סולאריים ולקירוי שקוף על פרגולות

                                                      

שר הפנים, אריה (מכלוף) דרעי חתם השבוע (28.6) על שינוי בתקנות התכנון והבנייה, המאפשר להקים פאנלים פוטו-וולטאיים על פרגולות וזאת ללא צורך בהיתר בנייה, כפי שנדרש היום. בנוסף, אישר השר שינוי המאפשר קירוי שקוף לפרגולה (לדוגמא: סנטף שקוף), מבלי שהדבר ידרוש היתר בנייה. המלצת שר הפנים באה בהמשך להמלצה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה מחודש אפריל האחרון.

במסגרת השינוי שהוכנס, תתאפשר הקמתם של מתקנים לייצור חשמל מפאנלים סולאריים על גבי פרגולות ביתיות וציבוריות וזאת ללא צורך בהליכים להוצאת היתר בנייה. השינוי יקל במידה רבה על אזרחים פרטיים, ועדים מקומיים ביישובים ורשויות מקומיות בקידום של הקמת מערכות פוטו-וולטאיות. הדבר נעשה במטרה להגדיל את השטחים בהם ניתן להתקין מתקני פוטו-וולטאיים לייצור חשמל וכדי לחסוך בהוצאות משק הבית וכן התייעלות בהוצאות של הרשויות המקומיות.

ההקלה בקירוי של פרוגולות באמצעות יריעות שקופות עונה לצורך הולך וגובר של בעלי פרגולות, הנדרשים לקרות אותן מפני גשמי החורף.

נכון להיום מדינת ישראל לא עומדת בדרישה של איחוד ה-OECD לקדם ייצור של חשמל ממקורות מתחדשים (סולארי / רוח) והיקף הייצור בישראל הוא כ-5%. במדינות אירופה היקף הייצור הממוצע עומד על 17.5% ובמדינות מסויימות הוא עולה על 50% .

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?