דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 11 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פעילות מועדוני הקשישים תורחב ליישובים

שינוי משמעותי בפעילות הרווחה של המועצה בתחום השירותים לגיל השלישי - כל יישוב שיקצה מבנה מתאים יוכל להקים מרכז יום לקשיש ולזכות בתקציב מהמועצה כך בישר ראש המועצה משה דדון לחברי המליאה.

ברחבי המועצה פועלים כיום שלושה מרכזי יום לקשיש. הגדול והמרכזי ביניהם נמצא במתחם אבן העזר ושניים נוספים נמצאים בישובים גבעת יערים ואורה. "לאחרונה גילינו משהו אותו לא ידענו עד כה" סיפר דדון. "מסתבר שמועדונים אלו מתוקצבים ב-250 אלף ₪ לשנה. במועדונים של אורה וגבעת יערים יש ביחד כ-35 מבוגרים כשכל אחד מהם משלם עלות השתתפות של עשרה שקלים בחודש. אנחנו מאד רוצים לתת הכל לקשישים אבל אין ספק שיש פה פער לא הגיוני בין התקציב לבין העלות".
במועצה הכינו תכנית לניצול יעיל יותר של התקציב למועדוני הקשישים. כל יישוב שבו יהיו מעל 10 קשישים שיבקשו להשתמש בשירותי המועדון המקומי ויעמיד לרשות המועדון מבנה ראוי יוכל להקים מרכז יום לקשיש ולזכות בתקציב מאגף הרווחה של המועצה. כיום פועלים מועדוני קשישים ב-19 יישובים אשר אינם זוכים לתמיכה של המועצה.
הקשישים יתבקשו להשתתף בסכום של 50 שקלים בחודש המועצה תוסיף תקציב של 75 שקלים לחודש והיישוב יידרש לתקצב כל קשיש בעוד 50-100 שקלים בחודש. במצטבר יעמוד לכל קשיש תקציב חודשי של 175-225 שקלים בחודש אשר יאפשר להציע מגוון של פעילויות ובהן: הדרכות, סדנאות, מועדון לחבר ועוד.
דדון עודד את חברי המליאה להפיץ את הבשורה ביישוביהם ולקדם את הנושא באופן מיידי מול הוועדים המקומיים.
כמו כן נודע כי מרכז יום לקשיש אזורי יוקם בקרוב ביישוב מוצא עלית. בקרוב יפיץ אגף הרווחה מכתבים בנושא המועדונים שיקראו לישובים להצטרף להסדר. לשאלתו של ברק כץ מגבעת ישעיהו ענה דדון כי פעילות הקשישים במועדונים הקיימים לא תיפגע וכי ההסעות למרכז באבן העזר יימשכו כסדרן.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?