דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 29 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פרשת האקדח הנעלם בבי"ס עין כרם: הורים מודאגים לא שלחו את ילדיהם ללימודים

תיכון עין כרם

במרכז החינוכי בעין כרם לא הספיקו להירגע מסערת השיטפון, שמנעה את יציאתם של 1200 תלמידים מהמתחם, וכבר נאלצו להתמודד עם סערה מסוג חדש: סערה ביטחונית. ביום ראשון (10.3) נחשף כי מאבטח בבית הספר שכח אקדח בשירותים והאקדח נעלם. הורים מודאגים סירבו לשלוח את ילדיהם לבית הספר מחשש לביטחונם.

במרכז החינוכי עין כרם פועלים כמה מוסדות חינוכיים: בית הספר היסודי עין הרים, חט"ב ותיכון עין כרם, כפר הנוער עין כרם ומוסד לילדים אוטיסטים.

חשיפת הפרשה החמורה החלה בהודעת ווטסאפ שהופצה בין הורי התלמידים ביום ראשון בשעות אחר הצהריים. להלן לשון ההודעה:

“אנו הורים מודאגים מביאים כעת לידיעתכם ידיעה מזעזעת שמנהל בית הספר מנסה להסתיר מכם! ביום חמישי האחרון שומר בי"הס נכנס לשירותים ושכח שם את נשקו האישי...לאחר מכן ראו במצלמות כי עובדי הניקיון הערבים נכנסו לשירותים ויצאו. העובדים נלקחו לחקירה במשטרת מוריה אך הכחישו מכל וכל. ולמרבה הפלא הוחזרו לעבוד היום! הנשק עדיין איננו! ביטחון ילדינו בסכנה! מבקשים מכולם לא לשלוח את הילדים מחר! בי"הס צריך להבין שחייהם אינו הפקר! משטרת ישראל הגיבה בכך שהחקירה בעיצומה! ובינתיים בי"הס משתיק את הצוות ואת העניין וילדינו ממשיכים ללכת לספסל הלימודים באין יודעין כי חייהם בסכנה!“.

סערת הרוחות שפרצה בעקבות העניין הביאה את מנהל כפר הנוער עין כרם, רמי לוסטיג, ואת ראש מינהל החינוך במטה יהודה, ניב בר גיא, לפרסם מכתב פומבי ובו תיאור של האירוע.

"ברצוננו לשתף אתכם באירוע מורכב. ביום חמישי (7.3) נכנס אחד משומרי בית הספר לשירותים שבמשרדי הכפר, ובצאתו משם שכח את אקדחו האישי. לאחר שהבחין בחסרונו של האקדח, חזר לשירותים, אך האקדח כבר לא היה שם. קב"ש הכפר שעודכן בפרטי המקרה פנה לגורמי הביטחון השונים, ובשלב זה הוכנסה לתמונה משטרת ישראל. בנוסף עודכנו גם המועצה, משרד החינוך והנהגת ההורים. בהמשך היום עוכבו לחקירה מספר עובדים, והמשטרה פתחה בחקירה שעודנה מתנהלת. במקביל, פוטר לאלתר השומר ששכח את אקדחו.

יודגש כי שירותי הכפר מרוחקים מבית הספר ואינם נגישים לתלמידים. יצוין, כי בבדיקה שערכנו עם משטרת מוריה, נמסר לנו שאין מניעה כי העובדים יחזרו לעבודתם”.

המכתב מסתיים בנסיון להרגיע את חששות ההורים ובהבטחה להדק את נהלי האבטחה והבקרה כדי להמשיך בשגרת הלימודים כרגיל.

המכתב הפומבי לא הצליח להרגיע את הבהלה שהתפשטה בקרב רבים מהורי התלמידים הלומדים במרכז.

מנהלת בי"ס עין הרים פירסמה אף היא הודעה שניסתה להרגיע את החששות: “ברצוני לעדכן כי הנהלת הכפר, בית הספר והמועצה נמצאים בקשר הדוק עם המשטרה שמנהלת את האירוע. בית הספר יזכה בימים הקרובים לתגבור נוכחות ואבטחה בתיאום עם המשטרה לרבות פיקוח הדוק וקשר עם מפקד תחנת מוריה כבר ממחר לפני תחילת הלימודים. כמו כן, הנחיתי את הצוות לעירנות מוגברת ואני בתיאום עם כל הגורמים הרלוונטיים”.

בראשון בערב נערכו התייעצויות בהולות בקרב המעורבים בענין ובהם ועדי ההורים, הנהלות בתי הספר, פורום ההורים היישובי ומינהל החינוך במועצה במטרה למנוע את השבתת בהלימודים היום בבוקר. בתום ההתייעצויות הוחלט לקיים את הלימודים כסדרם.

ביום שני בבוקר (11.3) סיפרה יו"ר הנהגת ההורים בבי"ס עין הרים, לילי בן עמי, (המשמשת גם כמורה בתיכון עין כרם) כי הבוקר הורים רבים לא שלחו את ילדיהם ללימודים. "אולי מחצית מהתלמידים בתיכון עין כרם לא הגיעו היום ללימודים. גם ביסודי לא הגיעו תלמידים. יש כאן נוכחות רבה של ניידות משטרה. אני מטפלת בהרבה מאוד פניות של הורים מודאגים".

בבוקר יום שלישי (12.3) התקיימה בכפר הנוער פגישה של מפקד משטרת מוריה עם נציגי מינהל החינוך במועצה האזורית, הנהלות בתי הספר בעין כרם ונציגי הנהגות היישובים. בתום הישיבה פורסמה הודעה הקוראת להמשיך בשגרת הלימודים והמשטרה התחייבה לגלות נוכחות במתחם החינוכי במקביל להמשך החקירה בקשר לגניבת האקדח.

מנהל הכפר, רמי לוסטיג הודה למשטרת מוריה על "שיתוף פעולה יוצא דופן עם הכפר, הבנת צרכי הכפר וההורים, וההיענות לבקשותינו לנוכחות בכפר”. הוא הודה גם לנציגי המועצה על "הקשר השוטף והתמיכה ללא סייג בכפר ובעובדיו”.

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר: “המועצה פעלה ופועלת על פי הוראות המשטרה החוקרת את המקרה ועל כן לא נוכל להתייחס לפרטיו. מנהל חינוך התיישבותי ומנהל החינוך במטה יהודה עומדים לרשות ההורים וצוות בית הספר ככל שידרש. נמשיך לפעול על פי הנחיות כלל גורמי המקצוע והאכיפה”.

 

לילי בן עמי

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?