דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פתוח, נגיש וחינמי

הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל סייעה להקמת פרויקטים בכל רחבי הארץ הכוללים שבילי הליכה, שבילי אופניים, מסלעות, גשרים, ספסלים ופינות ישיבה לפיקניק ופנאי, מצפורים, נקודות תצפית, חניה ואטרקציות. הנה כמה מהם:

                             

רשות מקרקעי ישראל-פארק נחל ואגם הדר - הוד השרון-צילום שמואל אנג'ל

פארק נחל הדר - נחל הדר ממוקם מדרום לעיר הוד השרון והפרויקט כולו משתרע של שטח של כ-115 דונם. בשלב זה הוקמו שבילי הליכה ואופניים והנגשת הנחל לכל אורכו, מרצפי בטון, נגרות, פיתוח נופי, עבודות סלילה ועפר.

 

                              

נחל נון-צילום רשות מקרקעי ישראל

נחל נון – פרויקט המשתרע על שטח של כ-26 דונם לשימור ושיקום אתר מעיין עין נון ונחל נון, הנמצאים בבקעת גינוסר, מזרחית למושבת מגדל. הפרויקט כולל שטחי דשא והצללה, אמפיתאטרון מדושא, אזור ללינת לילה, חניות ומבנה שירותים, שיקום קירות הבריכה העתיקה ועוד פעולות הנגשה.

   

                            

פארק נחל באר שבע--רשות מקרקעי ישראל

פארק נחל באר שבע - הפארק משתרע על שטח של 5,300 דונם וכולל שני פרויקטים העוסקים בשיקום והנגשה, מסלעות, תשתיות חשמל במתחם, גשר מטיילים, ספסלים, עבודות גינון, הנגשה באמצעות שבילי מטיילים וכדומה.

         

                           

אגמון פולג--צילום- יעקב שקולניק.jpg

אגמון פולג - פרויקט המשתרע על שטח של כ-61 דונם, בצמוד למושב אודים, הסמוך לנתניה. הפרויקט כולל שיקום אקולוגי של מקווה מים תוך התייחסות לשיפור בתי הגידול השונים, מגוון ותמיכה במגוון החי והצומח שבמרחב הלח.

             

                       

נחל תנינים - צילום אריאל מנור פיקיוויקי.

גשר וילהלם (שפך נחל תנינים) - פרויקט שחזור גשר וילהלם ההיסטורי ופיתוח תל תנינים ושפך נחל תנינים עוסק בסביבת שפך נחל תנינים, מאזור הסכר הרומי ועד הים וכולל הסדרה של תנועת מטיילים במרחב ע"י יצירת מערך שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים המקשר בין אתרי הטבע ומוקדי העניין, תוך חסימת אתרים ומוקדים רגילים והגבלת תנועת כלי רכב ובעיקר רכבי שטח.

 

                       

ברכת החורף בריחאניה-צילום רשות מקרקעי ישראל

ברכת חורף ריחאניה - מתחם בריכת החורף הנמצאת בשולי הכפר ריחניה משתרע על שטח של כ-6 דונם. בוצעו שיקום שימור ופיתוח בריכת החורף, הוצבו מצפורים, שיקום אקולוגי ושמירת ערך טבע נדיר, ויצירת פינות ישיבה מאבן כולל ריצוף באבן טבעית.

 

יסוד המעלה - במסגרת "החייאה" של קו החוף ההיסטורי של אגם החולה, שוקמה תעלת היסוד של מזח חולתה, בוצעה הנגשה ונסללו שבילים עם נקודות עניין חדשות לצד ציר המטיילים העובר דרך רחובה הראשי של המושבה יסוד המעלה לכיוון תעלת הירדן ושבילי הטיילת.

 

מצודת אשדוד - פרויקט להקמת פארק אקולוגי במרחב החוף מדרום למצודת אשדוד, על שטח של כ-300 דונם. מקום נפלא לפעילות עם ילדים וללימוד על שימור מיני צמחים ואזורי מחייה בטבע.

             

                      

אגם ירוחם--רשות מקרקעי ישראל

פארק נחל ואגם ירוחם - פארק ירוחם משתרע על שטח של כ-4,000 דונם כאשר ממערב שוכן אגם ירוחם וממזרח המכתש הגדול. לאחר שיקום אקולוגי של אגם ירוחם פותחה במקום טיילת וגשר להולכי רגל ומסלול לאופניים משפחתיות ולרכבי סיור חשמליים קטנים סביב האגם.

 

אגמון חפר (פארק הציפורים) - פרויקט המשתרע על שטח של כ-335 דונם, המבוסס על בריכות עין חורש, וכולל שיקום נחל אלכסנדר, תוך שימור המגוון הביולוגי, שילוב מאגר תפיסת מי שיטפונות והבטחת הממשק האקולוגי.

                   

                 

מורד הירדן--רשות מקרקעי ישראל

מורד הירדן - פרויקט במקטעי נפתול אום ג'וני ובריכות הירדן שמטרתו לשחזר את אופי הנחל הטבעי שהופר בשנות ה-30 במסגרת העבודות ההנדסיות להקמת מפעל החשמל בנהריים. בוצעו פעולות שיקום, החזרת הנהר לרשות הציבור והנגשה למטיילים באמצעות מערך שבילי טיול וחניונים.


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?